اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رقیه کرمانیان روز یکشنبه در نشست شورای منطقه ای آموزش وپرورش اردکان افزود: دانش آموزان مهمترین رکن نظام آموزش و پرورش محسوب می شوند که باید به شادابی این سرمایه های ملی توجه وی‍ژه شود .
وی اضافه کرد: اگر به توانایی های ابعاد وجودی دانش آموزان نظیر عاطفی ، اخلاقی و معنوی توجه نشود به توانایی و شایستگی ها دست نخواهند یافت .
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری اردکان با بیان اینکه خوشبختانه مربیان و معلمان مدارس این شهرستان به این موضوع توجه کافی دارند و زمینه شاداب بودن دانش آموزان را مهیا کرده اند تصریح کرد: دانش آموزان اردکانی با اعتماد به نفس کامل ،خودشان مجریان برنامه های مدارس هستند که باید از مدیران و مربیان آنها تقدیر و تشکر کرد .
کرمانیان اظهار داشت: در محیط شاد ، ذهن انسان پویا ، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می شود.
وی با بیان اینکه هنگامی که مدرسه مکانی برای آموختن مهارت های کاربردی زندگی می شود دانش آموزانش شوق انگیز و نشاط آور خواهند شد یادآور شد: به عبارت دیگر بین شاد بودن و امید به زندگی یک رابطه مستقیم وجود دارد، به امید روزی که در مدارس ما تمامی مولفه های شاد به کار گرفته شود.
محمد اشرفیان مدیر اداره آموزش و پرورش و دبیر شورای منطقه ای نیز در ادامه با بیان اینکه در آستانه هفته بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش، هستیم افزود: شورای منطقه ای بعنوان یکی از مهمترین ارکان آموزش و پرورش است که مصوبات آن به مثابه قانون بوده و از اهمیت ویژه ای در حل مسائل و مشکلات آموزش و پرورش منطقه برخوردار است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش اردکان هم در خصوص نهضت ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم افزود: اصلی ترین هدف آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین ، تربیت نسل آینده برای رسیدن به درجه حیات طیبه است.
مسعود فداکار این طرح را در راستای سیاست های سیزده گانه مقام معظم رهبری و براساس راهکارهای هفتگانه تربیت قرآنی در سند تحول بنیادین عنوان نمود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش اردکان گفت : برای نظارت بر حسن اجرای این برنامه 70 نفراز همکاران آموزش دیده بعنوان ارزیاب در مدارس حضور می یابند.
فداکار تصریح کرد: در شهرستان اردکان2 باب دارالقرآن حضرت امام خمینی (ره) و حضرت فاطمه الزهرا(س) و 71 مدرسه ضمیمه قرآنی در مجموع بیش از یک هزار دانش آموز را تحت پوشش فعالیت های قرآنی قرار داده و از این طریق به اشاعه فرهنگ قرآن و نماز می پردازند.
وی تصریح کرد: از دیگرفعالیت های واحد تربیتی آموزش و پرورش در این زمینه طرح حفظ موضوعی قرآن مجید است که در برگیرنده آیاتی از کلام الله و همراه با ترجمه و داستان های مصور است.
این مسئول اظهار داشت: برگزاری دوره ضمن خدمت قرآن برای همکاران فرهنگی ، به مدت 84 ساعت از دیگرفعالیت های در حال اجرا در زمینه نشر فرهنگ قرآنی است.
فداکار در ادامه به شرح مختصر برنامه های بزرگداشت چهل امین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و افزود: تشکیل کمیته های برنامه ریزی با حضور همکاران و نیز دانش آموزان ، برگزاری جنگ شادی در کانون امام (ره) ، برگزاری جنگ جوانه ها برای دانش آموزان ، برگزاری جشنواره فیلم رشد، مسابقه عطر انتظار ، مسابقه شیرین تراز عسل ، مقاله نویسی ، برگزاری مسابقات معارف و فرهنگی ـ هنری از اهم برنامه های درنظر گرفته شده برای دهه فجر می باشد.
اردکان 19 هزار دانش آموز دارد .
مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.