اخبار مرتبط

به گزارش یکشنبه روابط عمومی کمیته امداد یزد، غلامرضا مشعل چی افزود: خرما، گندم و کشمش بیش‌ترین اقلام مشمول زکات در استان یزد است.
وی اظهار داشت: مردم نیکوکار استان یزد طی 9 ماهه نخست سال جاری هشت میلیارد و 773 میلیون تومان زکات و کفاره پرداخت کردند که 94 درصد زکات پرداختی مستحب و شش درصد واجب بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه 62 درصد از زکات در امور محرومان و 38 درصد در پروژه‌های عام‌المنفعه عمرانی همچون مسجد، حسینیه و فاطمیه هزینه شد، ادامه داد: 40 درصد از زکات هزینه شده در امور محرومان برای معیشت، 24 درصد جهیزیه، 17 درصد ساخت و مرمت و بازسازی مسکن مددجویی، 10 درصد امور درمانی، هشت درصد امور تحصیلی و یک درصد برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد بوده است.
وی با تأکید بر اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در همان محل و طبق نیت زکات دهندگان هزینه می‌شود، یادآور شد: سال گذشته مردم نیکوکار استان یزد 11 میلیارد و 650 میلیون تومان زکات پرداخت کردند.
مشعل چی ادامه داد: مردم نیکوکار استان یزد طی 9 ماهه نخست امسال با مشارکت در طرح‌های خیرخواهانه این نهاد 34 میلیارد و 357 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.
به گفته وی این در حالی است که 37.5 درصد کمک‌های اهدایی در قالب طرح‌های مبتنی بر نیاز محرومان در زمینه تأمین جهیزیه، درمان، خرید و ساخت مسکن، اشتغال نیازمندان، معیشت و امور فرهنگی و تحصیلی، 25.5 درصد زکات واجب و مستحب و کفاره، 20 درصد در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین و 17 درصد صدقه بوده است.
57 هزار و 972 نیازمند از خدمات کمیته امداد استان یزد استفاده می‌کنند که از این تعداد 39 هزار و 55 نفر تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند و 9 هزار خانوار با جمعیت 18 هزار و 917 به صورت موردی خدمات دریافت می‌کنند.
6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.