اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز شنبه در نشست مجمع نمایندگان استان افزود: بسیاری از مشکلات ناشی از بدهی ‌ها در حوزه تامین اجتماعی با تهاتر بین بیمارستان، داروخانه، بیمه
، مدیریت درمان و صندوق تامین اجتماعی رفع می شود.
وی با تبیین برنامه های حمایتی دولت برای اقشار کم درآمد تصریح کرد: در این راستا طرح های اقتصادی خاص از جمله حمایت از اقشار آسیب پذیر اجرا و یا در دست اقدام است.
استاندار یزد در واکنش به اظهارات نمایندگان تشکل های کارگری استان مبنی بر محروم شدن یکی از کارگران شرکت های خصوصی پس از عضویت در تشکل کارگری، ادامه داد: ورود جدی تر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این موضوع و اعلام نتیجه پیگیری ها مورد انتظار است.
طالبی با تاکید بر اتخاذ راهکارهای مناسب برای حمایت از اعضای تشکل های کارگری افزود: در شرایطی که نظام و دولت از تشکل ها حمایت می کنند، محروم شدن یک کارگر از کار به سبب عضویت در تشکل کارگری زیبنده استان نیست.
وی خاطر نشان کرد: چهار نماینده استان در مجلس شورای اسلامی با حمایت جامعه کارگری به خانه ملت راه یافتند و همکاری و تعامل مطلوبی بین آنها، تشکل های کارگری و مجموعه دولت در استان وجود دارد.
طالبی با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق کارگران توسط کارفرمایان اظهار داشت: این موضوع به عنوان یکی از مولفه های اصلی انتخاب واحدهای صنعتی برتر استان در نظر گرفته شده است.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود، به کار گیری حداکثری نیروهای بومی در گلخانه های استان را خواستار شد و گفت: گلخانه داران باید در به کار گیری نیروها سامان اجتماعی و فرهنگی استان را مدنظر قرار دهند.
وی افزود: شورای تامین استان درباره صنایع پرآبخواه و تخریب های متعدد خط لوله آب انتقالی به استان مصوبه هایی داشته است تا برای تامین آب شرب و بهداشتی مردم مشکلی پیش نیاید.
همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی باید سیاست های تشویقی و تنبیهی در حوزه اقتصادی مدنظر قرار گیرد و به موضوع واگذاری امور به بخش خصوصی نیز اهتمام ویژه ای شود.
محمدرضا صباغیان بافقی صرف نگاه هزینه ای و پایین به بالا برای جذب اعتبار مالی را در رفع مشکلات اقتصادی نادرست دانست و افزود: کشورمان منابع درآمدی قابل توجهی دارد که با برنامه ریزی دقیق می توان از آنها به بهترین نحو بهره برداری کرد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی اخیر و آگاهی افکار عمومی از این چالش ها، ساختارهای اداری و مدیریتی نیازمند اصلاح و جراحی اقتصادی است.
محمدرضا تابش با تاکید بر استفاده موثرتر از بخش خصوصی در اجرای طرح ها افزود: استفاده از اعتبارهای عمومی برای جذب منابع بخش خصوصی و بهره گیری از بازارهای پول و سرمایه برای تکمیل طرح های عمرانی و خرید کالا و خدمات بر اساس قیمت تمام شده به ارتقای مشارکت سرمایه گذاران و بخش خصوصی می انجامد.
نماینده مردم اردکان همچنین با یادآوری مشکلات مطرح شده درباره کارگران گفت: علاوه بر برخی ساختارهای فرسوده و کم تحرک، برخی از این مشکلات ریشه در قانون، نحوه اجرای آن و اعمال سیاست های مختلف و گاها متضاد در دوره های مختلف دارد.
همچنین کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید یارانه را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد و بر فعالیت واحدهای تولیدی نظارت کند.
سیدابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه دانستن حق مردم است، اظهار داشت: در صورتی که مردم واقعیت ها را بدانند و زمینه مشارکت آنان در امور فراهم شود، همراهی بیشتری با مسئولان برای رفع مشکلات خواهند داشت.
در نشست مجمع نمایندگان استان یزد برنامه ها و اعتبار دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بررسی و به مسائل و مشکلات کارگری به ویژه افراد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی رسیدگی شد.
در این نشست همچنین مشکلات کشاورزی با حضور اعضای نظام صنفی کشاورزی و مدیران استان مورد بررسی قرار گرفت.
7532 / 2047
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.