اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، محمدکاظمی نسب پنجشنبه شب در نشست شورای ترافیک شهرستان خواستار شناسایی و رفع نقاط حادثه ‌خیز شد و اظهار داشت: آموزش شهروندان در خصوص رعایت نکات ایمنی توسط مسئولان امر در پیشگیری از حوادث و تصادف لازم و ضروری است .
فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه با تصمیم شورای ترافیک، حوادث ترافیکی باید به حداقل برسد خاطرنشان کرد : با تلاش و همکاری شهرداری‌ها و مسئولان متولی باید حوادث و خصوصاً آمار فوتی‌ها به حداقل برسد .
رئیس شورای ترافیک شهرستان همچنین اظهار کرد : اقدامات و تصمیمات بسیار خوبی برای راه‌اندازی پلیس‌ راه ابرکوه ، استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی ( راهور) در مهردشت مرکز بخش بهمن و اختصاص بودجه برای ایست و بازرسی ابرکوه اتخاذ ‌شد، امیدواریم در سال 1398 این تصمیمات اجرا شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد هم گفت: بر اثر حوادث رانندگی در 9 ماهه سال 1397 در شهرستان ابرکوه پنج نفر فوت کردند و 50 نفر هم مجروح شدند که این آمار، بالا و بسیار نگران‌کننده است و هزینه‌های زیادی به خانواده‌ها و دولت تحمیل خواهد کرد.
سرهنگ محمد پور شمس با بیان اینکه سال نو نزدیک است و سفر گردشگران به شهرها افزایش خواهد یافت ، افزود : ترافیک مساله بسیار مهمی است .
وی افزود: کسانی که وارد شهر می‌شوند ابتدا به مساله ترافیک، نظم و امنیت ترافیکی و علائم آن توجه دارند و در مورد آن نظر می‌دهند.
این مسئول ادامه داد: مسئولان و متولیان امر تلاش وافری در ساماندهی امور ترافیکی شهر داشته باشند .
پور شمس با توجه به مشکلات متقاضیان گواهی‌نامه و آموزش رانندگی در ابرکوه خاطرنشان کرد : در حد توان تلاش خواهیم کرد هماهنگی های لازم را با مرکز بهداشت و درمان برای استقرار حداقل هفته‌ای یکبار و اخذ آزمایش اعتیاد در ابرکوه ، مشکلات ایاب و ذهاب متقاضیان گواهی‌نامه را برطرف کنیم .
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد اظهار کرد : شهرداری‌ها همکاری و تعامل بیشتری نسبت به قبل با مجموعه راهنمایی و رانندگی برای فراهم کردن نیازهای شهرستان در امور ترافیکی داشته باشند.
فرمانده منطقه انتظامی ابرکوه نیز گفت : آمار تلفات جاده‌ای و شهری کشور از 22 هزار نفر در سال به حدود 16 هزار نفر رسیده است .
سرهنگ علیرضا صالحی افزود : با اصلاح نقاط حادثه‌خیز و با توسعه آموزش‌های لازم می توان از حوادث رانندگی کاست و نظم و امنیت بیشتری به شهرها بخشید.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.