اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این مراسم یکی از روحانیون به ویژگی های اخلاقی، دوران مبارزاتی و خدمات این یار دیرین نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این روحانی خستگی ناپذیر در طول عمر با برکت خود از هیچ کوششی در خدمت به مردم و کشور کوتاهی نکرد.
حجت الاسلام محمود رضوی‌زاده افزود: رحلت این عالم برجسته، ضرر به جامعه اسلامی و انقلابی ایران است و باید همواره قدردان علمای ارزشمندی چون آیت الله شاهرودی باشیم.
وی خاطر نشان کرد: این عالم ربانی، نقش مهمی در تحقق اهداف و آرمان های والای انقلاب و نظام اسلامی داشت و همواره در کنار امام امت و مقام معظم رهبری رسالت خود را انجام داد.
به گفته وی، هاشمی شاهرودی، گوهری گرانبها، فقیهی زمان شناس و در مکتب چهره های ارزشمندی چون شهید صدر، آیت الله خویی و حضرت امام (ره) بهره علمی برد.
آیت الله هاشمی شاهرودی پس از تحمل یک دوره بیماری ساعت 22 دوشنبه شب در سن 70 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
آیت الله شاهرودی متولد 1327 در شهر نجف است و از سال 1373 در دوره های مختلف (سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم) عضو شورای نگهبان بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بین سال های 1378 تا 1388 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان رییس قوه قضاییه منصوب شد و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره های سوم، چهارم و پنجم بود.
وی از سال 1396 ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1390 ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه را با حکم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.
7536/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.