اخبار مرتبط

سید مصطفی داوودی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به گستردگی حوزه عملیات راه‌آهن یزد و وجود ایستگاه در جندق تا پایان سال جاری برای تأمین بودجه موردنیاز اقدام خواهد شد.
وی افزود: سال آینده نیروی انتظامی در ایستگاه جندق مستقر می‌شود تا حفاظت محدوده ریلی منطقه یزد و خراسان جنوبی تقویت شود.
رئیس مرکز هماهنگی امور مناطق راه‌آهن کشور در ادامه یادآور شد: راه‌آهن یزد، رتبه برتر فعالیت ازلحاظ بخش باری و مسافری در میان مناطق 19 گانه را کسب کرد و 30 درصد از حجم عملیات راه‌آهن و 40 درصد درآمد حاصل از انتقال بار و مسافر را در اختیار دارد.
داوودی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس اعلام فرمانده پلیس راه‌آهن ، منطقه یزد ازنظر امنیت، آرام‌ترین منطقه ریلی کشور است و تلاش برای ایجاد پلیس راه‌آهن در برخی مناطق در چارچوب تقویت همین امر است.
به گفته وی در هشت‌ماهه امسال، راه‌آهن یزد در تن کیلومتر، تناژ بارگیری و تن کیلومتر مبدأ مقصد مقام نخست را در کشور کسب کرد.
داوودی ادامه داد: در این مدت درزمینهٔ خدمات مسافری نزدیک به سه میلیون و 600 هزار نفر سفر در شبکه ریلی جابه‌جا شدند.
مدیرکل راه‌آهن یزد اظهار داشت: 800 هزار نفر سفر به‌صورت مبدأ و مقصد از خدمات راه‌آهن استفاده کردند و این آمار بیانگر رشد هشت‌درصدی عملکردها نسبت به سال گذشته است.
داوودی همچنین از رشد 12 درصدی عملکرد این منطقه در تخلیه و بارگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: حجم عملیات بارگیری این منطقه 12 میلیون تن و تخلیه بار چهار میلیون تن بود.
محدوده بافق تا جندق جزو حوزه اداره کل راه‌آهن یزد و در مرز راه‌آهن خراسان جنوبی قرار دارد.
محور بافق- جندق به طول ۱۵۰ کیلومتر شامل ۶ ایستگاه ، دی‌ماه سال 1396 ، به‌طور رسمی از راه‌آهن شرق جدا و تحویل راه‌آهن یزد شد.
یزد در شاهراه شبکه ریلی کشور قرار دارد و راه‌آهن این استان راهبردی‌ترین نقطه کشور است به‌گونه‌ای که روزانه 130 رام قطار مسافری و باری از این منطقه عبور می‌کند .
هر 12دقیقه یک رام قطار از راه‌آهن یزد عبور می‌کند و میانگین بیش از 40 هزار تن بار از بخش‌های معدنی و سایر بخش‌ها جابه‌جا می‌شود.
1968/ 2047
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.