اخبار مرتبط

در این مطلب که در تازه ترین شماره این نشریه و به قلم علی محمد قادریان و با روتیتر 'پرسشگری حق رسانه است' درج شده آمده: اگر انتقاد و تحلیل از عملکردها به فراموشی سپرده شود و رسانه ها فقط به مدح و ثناگویی مدیران و دست اندرکاران مبتلا شوند، عملا راه پیشرفت و ارتقا در همه زمینه ها مسدود خواهد شد و فاتحه اصلاح شدن را باید خواند.
البته طبیعی است که مسئولین فقط و فقط به «چه چه گویان» و «به به گویان» روی خوش نشان داده و «منتقدان» را از زیر تیغ بگذرانند ولی این مهم نیست، چرا که وظیفه و رسالت خبرنگاران حکم می کند تحت هر شرایطی اقدام به درج واقعیت ها کرده و دست به روشنگری بزنند تا هم خدا را خوش آید و هم خلق خدا را.
یکی از مواردی که این روزها باید به آن پرداخت و نباید سرسری از آن گذر کرد، حکایت حضور تیم والیبال خاتم اردکان در مسابقات والیبال 2018 جام باشگاههای جهان می باشد که با سه شکست پیاپی در برابر نمایندگان ایتالیا، لهستان و برزیل قادر به دفاع از شان و اعتبار والیبال ایران اسلامی نشد و نکته حائز اهمیت اینکه موفق به گرفتن حتی «یک ست» هم نگردید؟!.
متاسفانه این سرشکستکی برای والیبال کشورمان در حالی اتفاق افتاده است که مدیران باشگاه خاتم به جای جواب دادن به بسیاری از مسائل و پرسش ها به دنبال پاک کردن صورت مسئله بر آمده و می کوشند تا صدای منتقدان را خفه و قلم هایشان را به هر طریق ممکن بشکنند؟!.
اینکه روی مصدومیت شهرام محمودی و سیامک مرندی زوم کرده و برای آبروریزی صورت گرفته درصدد توجیه بر آیند چیزی را در قصورهای صورت گرفته عوض نخواهد کرد و جواب قانع کننده ای نیست!.
آیا مدیران باشگاه خاتم که برای تیمشان هزینه هایی حدود 9 میلیارد تومانی با حمایت های مالی شرکت چادرملو و دکتر محمد رضا تابش کرده اند و برای نمونه یک بازیکن بومی از آن متنفع نشده است، نمی دانستند باید در جام باشگاههای جهان به گونه ای حاضر شوند که تا به این حد دست و پا بسته نباشند؟! .
نگاهی به تاریخچه نتایج نمایندگان ایران در باشگاههای جهان بیانگر این است که تیم خاتم اردکان در پشت پرده همه پول پاشی هایی که برای بستن یک تیم قدرتمند داشته، کلاه گشادی به سرش رفته و در گرفتن بازیکن به هیچ وجه تفکر، منطق و کار کارشناسی مدنظر قرار نگرفته است؟!.
مشخص و واضح است وقتی تیمی در لیگ برتر ایران دو باخت خانگی و یک شکست خارج خانه آن هم در 9 مسابقه انجام داده متحمل می شود، در حد و قواره شرکت در جام باشگاههای جهان یارگیری نکرده است!
در سالهای 2009 و 2010 تیم پیکان در باشگاههای جهان به ترتیب صاحب رتبه های چهارم و سوم و 2011 پنجم مشترک می¬شود. در سال 2013 تیم کاله هفتم، سال 2014 متین ورامین پنجم، سال 2015 باز هم تیم پیکان چهارم و سال 2017 تیم بانک سرمایه هفتم و همه این تیمها در برابر حریفانشان موفق به امتیاز گیری شدند.
اما تیم خاتم اردکان که هفتم مشترک شد بدون ست گرفته و امتیاز پرونده خود را بست؟! بنابر این حق رسانه هاست که از ابوالفضل کارگر مدیرعامل باشگاه خاتم اردکان خواهان جوابگویی و خواستار توضیح در نتیجه گیری ضعیف تیم خاتم شوند.
آیا پرسیدن گناه است؟ و باید پرسشگر را با چوب تکفیر کوبید؟! و او را متهم به جبهه گیری در مقابل خاتم اردکان و ورزش کرد؟!.
معتقدیم این نهایت بی انصافی است و از کارگر انتظار می رود در خصوص نتایج تیمش و هزینه های بالای صورت گرفته به افکار عمومی جواب قانع کننده ای بدهد.
7532/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.