اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابرکوه افزود: بخشی از حرکت ضد استکباری و ضد استعماری در سال‌های پایانی حکومت طاغوت توسط دانشجویان مسلمان و مبارز شکل گرفت.
وی تصریح کرد: جنبش دانشجویی خصلتی ضدّ استکباری دارد و فراگیرسازی گفتمان انقلابی گری، افزایش بصیرت و آگاهی دینی دانشجویان برای تحلیل سیاسی، فقر و فساد ستیزی، مطالبه عدالت، میدان‌داری در جنبش نرم افزاری و کمک به تحقق تمدن نوین اسلامی رسالت های سنگینی است که این جنبش دنبال می کند.
حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: جنبش دانشجویی برای کسب توفیق باید با آفات مبارزه کند و دانشجویان هوشیارانه مراقب باشند که نقش ابزار برای جبهه اپوزیسیون را نداشته باشند و از آرمان‌های انقلاب دور نشده و در دام احزاب سیاسی نیفتند .
وی تصریح کرد: دشمن سال‌هاست تلاش می‌کند به جنبش دانشجویی مسیر انحرافی دهد و آرمان های دانشجویی را به نفع غرب گرایان مصادره و کاری کند که گویی جنبش دانشجویی حامی امریکا شود.
امام جمعه ابرکوه در ادامه خطبه ها گفت: در روزهای اخیر شاهد معرکه‌گیری امریکا درباره قدرت موشکی ایران بودیم که با نمایش تکه هایی از یک موشک شلیک شده به ریاض مدعی شد که این موشک ساخت ایران است، اما همپیمانان آمریکا در این خیمه شب بازی او را همراهی نکردند .
امام جمعه ابرکوه یادآورشد: دشمنان جمهوری اسلامی می‌دانند که برنامه موشکی ایران کاملاً دفاعی است نه تهاجمی و توان موشکی ضامن امنیت ایران و خار چشم دشمن است.
حسینی در خصوص 19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام (ره) در سال 63 نیز گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در رأس همه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و متولی سیاستگذاری در عرصه فرهنگ است اما آنچه از این شورا دیده شده مصوبات پیاپی بوده که اجرایی شده برخی از آنان مغفول مانده است.
حسینی یادآورشد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مقوله ای مانند عفاف و حجاب ورود پیدا کرده و مصوبه می‌گذارند اما نهادهای قانونی و فرهنگی آن را اجرا نکردند واین در حالی است که هویت ملی دینی و حتی سبک زندگی ما ظرف سه دهه گذشته رنگ و لعاب غربی گرفته است.
7540/
*****
امام جمعه بهاباد : حوادث تروریستی برای کمرنگ کردن جشن چهل سالگی انقلاب است
امام جمعه بهاباد با محکومیت حادثه تروریستی چابهار توسط گروهک تروریست الفرقان گفت: حوادث تروریستی حلقه ای از زنجیره خرابکاری‌های دشمن برای جلوگیری از گرفتن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نمازجمعه بهاباد افزود: دشمن برای اینکه مردم را نسبت به نظام بد بین کند، دست به هر اقدامی می‌زند اما با توجه به اینکه مردم سال‌هاست به بلوغ سیاسی رسیده‌اند اهداف شوم دشمن محقق نمی شود.
خطیب جمعه بهاباد با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو گفت: این روز نماداستکبارستیزی دانشجویان بوده و تولید علم محور پیشرفت کشور است.
ابراهیمی بشکانی افزود: عقب‌ماندگی‌های کشور در دوره حکومت طاغوت به‌خاطر این بود که به مقوله علم در کشور اهمیت داده نشد و عالمان را محترم نشمردند.
وی ادامه داد: تکشلها و جنبش دانشجویی باید دانشجویان را از افتادن در گرداب‌هایی مانند جاذبه‌های غریزی، فریب‌های سیاسی، دکانداری‌های به‌ظاهر معنوی و عرفان‌های ساختگی مصونیت بخشند.
حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی در خصوص پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: مسئولان باید سعی کنند تا به جنبه تربیتی نماز برای نسل جوان‌ توجه ویژه ای داشته باشند .
امام جمعه بهاباد با تاکید بر اینکه برنامه‌ها و جلسات اداری و وقت فعالیت مغازه ها باید با وقت نماز برنامه‌ریزی شود، افزود: اگر این مسأله به‌طور عملی در جامعه اجرا شود، بسیاری از مشکلات و نابهنجاری‌های اجتماعی و فردی کنترل می شود.
مرکز شهرستان 20 هزار نفری بهاباد درفاصله 200 کیلومتری جنوب شرق یزد قراردارد.
9877/
*****
امام جمعه مهریز: دانشجویان در مسیر استکبارستیزی حرکت کنند
امام جمعه مهریز گفت: دانشجویان واقعی پیرو خط امام و رهبری به مسیر استکبارستیزی، علیه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ادامه می دهند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های نمازجمعه امروز مهریز با گرامیداشت روز دانشجو و خاطره شهدای دانشگاهی افزود: 16 آذر در تقویم کشور ما روز دانشجوی ضد آمریکاست.
وی ادامه داد: دانشجویان باید نماد عینیت بخشیدن به آرمان های بلند انقلاب باشند و جنبش دانشجویی در شرایط کنونی رسالت سنگینی بر عهده دارد.
محی الدینی نقش آفرینی در فراگیر سازی گفتمان انقلابی، افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی و حضور در میدان عمل در تحصیل علم و دانش را مهمترین وظایف دانشجویان دانست.
وی خاطر نشان کرد: باید دانشگاه های ما افرادی را تربیت کنند که مومن، متخلق، انقلابی و دارای عمق بصیرت دینی و سیاسی باشند و در برابر دشمنان ایستادگی کنند.
7541/
*****
امام جمعه موقت میبد: پیشرفتهای جامعه مرهون قشر دانشگاهی و حوزه ای است
امام جمعه موقت میبد گفت: دو قشر دانشگاهی و حوزه ای دو قشر پیشرو و هدایتگری هستند که پیشرفتهای جامعه مرهون تلاش های آنان است.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری درخطبه های نمازجمعه میبد با گرامیداشت روز دانشجو، افزود: دانشجو باید نسبت به محیط پیرامون خود احساس مسئولیت کند و اگر ظلمی دید فریاد بزند و با توجه به اینکه در سنین جوانی است، ترس و واهمه ای ندارد و اهل ملاحظه کاری نیست، طبیعی است.
وی در خصوص روز دانشجو و روز وحدت حوزه و دانشگاه که در پیش رو است خاطرنشان کرد: ما دشمنی کینه توز و حیله گر داریم که سعی می کند از این فرصت ها برای ما تهدید بسازد.
امام جمعه موقت میبد تصریح کرد: دشمنان کسانی را به اسم دانشجو در حرکت هایی انحرافی در مسیری خاص خودشان قرار می دهند تا چهره دانشجو را تخریب کنند.
غفوری همچنین در خصوص نوسانات قیمت ارز و تاثیر آن بر زندگی مردم گفت: انتظارمردم این است که همانطور که قیمت های اجناس همراه با قیمت ارز افزایش یافت، با پایین آمدن قیمت ارز، قیمت پایین بیاید تا کسانی که حقوق ثابت دارند و قدرت خریدشان دچار آسیب شده، بتوانند در شرایط بهتری زندگی کنند.
مرکز شهرستان 100هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 6014/
****
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.