اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این اداره کل، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی یزد در حاشیه برگزاری این همایش در جمع ذیحسابان، حسابداران و مدیران مالی دستگاههای اجرایی استان با بیان اینکه به جهت اهمیت و جایگاه حسابداری، روز و هفته ای به این منظور مشخص و نامگذاری شده است گفت: تیم حسابداری، مالی و ذیحسابی یزد نیروهای متخصص و با تجربه هستند.
علی نمازی ، شرایط حساس اقتصادی کشور را یادآور شد و با تأکید بر نظارت دقیق ذیحسابان و حسابداران بر امور مالی افزود : ذیحسابان باید با درک شرایط اقتصادی، حساسیت خاص، دید و نگرش صحیح، مسایل مالی را نظارت و کنترل کنند.
وی برنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی را برای بهبود شرایط اقتصادی و مالی خوب و امید بخش ارزیابی کرد و بر همدلی همه بخش های اقتصادی برای تحقق اهداف و برنامه های این وزارتخانه و گذر از شرایطی که دشمنان برای اقتصاد کشورایجاد کرده اند تاکید کرد.
معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این مراسم، کار حسابداری را مهم ارزیابی کرد و گفت: حسابداری به تجزیه و تحلیل درآمد و هزینه کمک شایانی می‌کند، از این رو نقش آن در اقتصاد برجسته می باشد.
سعید نورایمانی با بیان این که حسابداری یک فن است و در پی کسب مهارت‌های لازم حاصل می‌شود، افزود: علم حسابداری پایه اقتصاد امروز جامعه است.
اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان متولی امور اقتصادی و مالی استان یزد، نقش مهمی در ارتقای جایگاه حسابداری دارد و تاکنون نشست‌ها، همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی در این راستا برگزار کرده است.
در حاشیه این همایش و ویدئو کنفرانس ، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، سید رحمت الله اکرمی خزانه دار کل کشور و شماری از مقامات و مسئولان این وزارتخانه در سخنانی با تبریک این روز به جامعه حسابداری و مالی کشور، نقش و جایگاه این بخش را در شفافیت مالی و اقتصادی و تصمیم گیری های آن مهم ارزیابی و بر توجه به این جایگاه تاکید کردند و خواستار ارتباط تنگاتنگ بین بخش های اقتصادی، مالی و حسابداری و گزارش دهی به موقع، شفاف و قابل اتکا مالی شدند.
روز 15 آذر ماه هر سال روز حسابدار است که بر اساس تصمیم فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش 2 تا 8 دسامبر 2007 (برابر با 11 تا 17 آذر 1386) را به عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرده است.
1968/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.