اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مجتبی فرهمند شنبه شب در حاشیه نشست انتخابش بعنوان شهردار یزد در جمع خبرنگاران با اشاره به جهانی شدن این شهر افزود: یزد، هویت و فرهنگ متمایز و منحصر فرد نه تنها در ایران بلکه در دنیا دارد بدین ترتیب یکی از وظایف اصلی شهرداری معرفی هر چه بیشتر ارزش های این شهر جهانی است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های اصلی ما در شهرداری ، نگاه مدیریت حفاطت محور از ارزش های هویتی و فرهنگی شهر یزد و بسط گسترش آن در سبک زندگی امروزی است .
فرهمند ارتقاء کیفیت فضاهای شهری را از دیگر برنامه های شهرداری بیان کرد و اظهار داشت: شهر یزد به وابسته اقلیم خود، کمتر از فضاهای کیفی برخوردار بوده ، بنابراین نگاه امروز ما به جای توسعه کمی ، رویکرد کیفیت محور این شهر است و افزایش فضاهای کیفی ، تفریحی و پارکها و فضای سبزها یکی برنامه های اصلی است.
مجتبی فرهمند شنبه شب در نشست اعضای شورای شهر با کسب تمام آرا اعضا به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد.
بر اساس اعلام رییس شورای اسلامی شهر یزد، برای انتخاب شهردار یزد از 20 نفر برنامه و رزومه دریافت شده بود که پس از بررسی اطلاعات این افراد در نهایت چهار گزینه بیشترین شانس را برای انتخاب داشتند که در نهایت اعضای شورا، فرهمند که پیش از این معاون معماری و شهرسازی شهرداری بود را به عنوان شهردار جدید برگزیدند.
مجتبی فرهمند معاون شهرسازی ومعماری شهرداری یزد در دوره شهرداری مهدی جمالی نژاد شهردار سابق یزد که به عنوان معاون وزیر کشور منصوب شد، از پایگاه پژوهشی میراث به شهرداری منتقل و به عنوان معاون شهرسازی مشغول به کار شد.
فرهمند فوق لیسانس معماری و شهرسازی از دانشگاه علم وصنعت ایران دارد و پیش از این به مدت چهار سال مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد بود و پروژه ثبت جهانی بافت تاریخی یزد را برعهده داشت.
پیش از این مهدی جمالی نژاد شهردار یزد بود.
2088/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.