اخبار مرتبط

مهدی غیب الهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احمد رشیدی باغدار و ساکن روستای مریم آباد بخش مرکزی ابرکوه در سال زراعی 98-97 با افزایش تولید در واحد سطح به عنوان انار کار نمونه استان یزد انتخاب شد .
وی اظهار داشت : این انار کار نمونه با به کارگیری فنون جدید کشاورزی و توانمندی های خود در بخش کشاورزی و باغی توانسته عملکرد خود را به 132 تن در هکتار برساند .
غیب الهی خاطرنشان کرد: این کشاورز از سطح سه هکتار باغ انار خود افزون بر 396 تن انار از ارقام شیرین شهباز و میخوش عقدایی تولید کرده است .
این مسئول گفت: این کشاورز با بکارگیری توصیه های فنی کارشناسان و مبارزه غیر شیمیایی با کرم گلوگاه انار و تغذیه مناسب، تولید انار را به پنج برابر افزایش داده است .
وی بیان کرد: این کشاورز در منطقه علوی بخش مرکزی ابرکوه با اختصاص هشت هکتار اراضی و یک حلقه چاه به تولید محصولات مختلف کشاورزی مشغول است.
غیب الهی تصریح کرد : کلاسها و بازدیدهای آموزشی و ترویجی جهاد کشاورزی نقش موثری در عملکرد تولید محصولات کشاورزی دارد .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه تصریح کرد: سطح زیر کشت انار در این شهرستان 630 هکتار است که از این مقدار بطور متوسط 15تن و در برخی از باغ ها 30 تن انار در هکتار و درمجموع افزون بر 11 هزارتن انار تولید شده است.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در 140 کیلو متری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.