اخبار مرتبط

فریبا آیت اللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نرخ بیکاری استان در این بازه زمانی، 1.9 درصد از میانگین کشوری که 12.2 درصد بوده بیشتر است .
وی افزود : استان های همدان، زنجان و سمنان دارای کمترین نرخ بیکاری و استان های کرمانشاه ، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد دارای بیشترین نرخ بیکاری در فصل تابستان سال جاری هستند.
مدیر کارآفرینی اداره کل تعاون یزد یادآور شد: بر اساس سرشماری سال 1395 ، جمعیت فعال 370 هزار نفر بوده که 325 هزار نفر آنها شاغل هستند و از این تعداد نیز 95 هزار نفر تحصیلات عالی داشته و فارغ التحصیل دانشگاهی هستند.
آیت اللهی با بیان اینکه بیکاران استان ، بر اساس سرشماری سال 1395 از تعداد بیکاران استان 44 هزار و 813 نفر بوده است ، ادامه داد: از این تعداد 20 هزار بانوان هستند که 14 هزار نفر از آنها فارغ التحصیل دانشگاهی است .
وی با اشاره به اینکه از مجموع بیکاران 18 هزار و 25 نفر دانش آموخته دانشگاهی هستند ، درباره آمارهای فصلی هم گفت: این آمارهای خیلی تعمیم نیست و نمی توان با آمارهای یکی فصل ، نرخ بیکاری سالانه یک استان را استخراج کرد.
بررسی جداول مرکز آمار بیانگر این است که نرخ بیکاری در استان های همدان، گلستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان، چهارمحال و بختیاری و اردبیل در تابستان 1397 در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.
بر این اساس ، در تابستان سال 1396 نرخ بیکاری استان یزد 12.4 درصد بوده که در آن مقطع نیز نسبت به فصل بهار هشت دهم درصد کاهش یافته بود.
در واقع نرخ بیکاری استان یزد در تابستان امسال با وجود کاهش نسبت به فصل قبل (بهار ) ، نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.3 درصد افزایش داشته است.
بر اساس مرکز آمار ، استان کرمانشاه با 16.4 درصد ، بیشترین نرخ بیکاری را در تابستان 1397 داشته است، البته نرخ بیکاری این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.5 درصد کاهش یافته بود.
پس از کرمانشاه به ترتیب استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و یزد در رتبه های بعدی بالاترین نرخ بیکاری در تابستان امسال قرار دارند.
1968/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.