اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه این روابط عمومی، محمدحسین شرعیاتی افزود: طرح آب بانی با ایده معلم خلاق کلاس اول، نجمه اسماعیلی نیا، با هدف آموزش درست مصرف کردن آب و تاثیر بر روی خانواده ها به واسطه این سفیران کوچک آب و با حمایت مدیریت آموزشگاه در دبستان یاوری یزد آغاز شد.
وی ادامه داد: این معلم همزمان با آموزش اولین حرف الفبای فارسی به دانش آموزان، آب و آب بانی را نیز به صورت مصور، همراه با اشعاری کودکانه به دانش آموزان خود آموزش و همچنین با اهدای کارت هایی تحت عنوان کارت آب بانی که از سوی روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب تهیه شده، به صورت رسمی آنها را به عنوان آب بانان معرفی کرد.
وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان با دریافت این کارت و آموزش های لازم که به صورت شعر فرا می گیرند در منزل و دیگر مکان های عمومی از آب محافظت و از به هدر رفتن این مایه حیاتی که در این روزها، استان از کمبود آن بسیار رنج می کشد جلوگیری می کنند.
این مسئول تصریح کرد: انشالله با نظارت و تاثیر گذاری این کودکان، فرهنگ صرفه جویی هر چه بیشتر در بین خانواده ها و شهروندان یزدی نهادینه خواهد شد .
مدیر روابط عمومی شرکت آبفا یزد گفت: در نظر داریم کارگاه های آموزشی ویژه معلمان نیز برگزار کنیم تا آن ها هرچه بیشتر با روش های نوین صرفه جویی و عواقب ناشی از کمبود آب آشنا شده و بتوانند در آموزش دانش آموزان خود موثرتر عمل کنند.
شرعیاتی یادآور شد: این طرح با همکاری آموزش و پرورش و شرکت آبفای استان آغاز و با برنامه هایی که داریم گستره فعالیت آن کشوری خواهد شد .
این معلم خلاق در سال گذشته نیز با ارائه طرح الفبای انقلاب در ایام الله دهه مبارک فجر، دانش آموزان را با استفاده از حروف الفبا با کلمات کلیدی انقلاب اسلامی نیز آشنا کرده بود.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت 250 هزار دانش آموز و هزار و 800 مدرسه دارد.
7536/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.