اخبار مرتبط

در ادامه این مطلب به قلم سیدحسین سعیدنامه صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریه آمده است: برای کودکی نمی توان زمان مشخصی در نظر گرفت. هر کس بخشی از زندگی خود را که شیطنت کرده یا ساده و بی آلایش بوده کودکی خود می نامد و اصولا با این جمله شروع می کند ((بچه که بودم)) بله بچه که بودیم دنیای دیگری داشتیم و دنیای ما آدم ها وقتی رنگ دیگری می گیرد که احساس می کنیم بزرگ شده ایم و باید نقشی را ایفا کنیم.
دنیای بچگی دنیای بی رنگیست. دنیای بدون کینه و بدون حیله، دنیایی که در آن اگر ناراحت شوی زود می زنی زیر گریه و برایت فرقی نمی کند جلوی چه کسی گریه می کنی و وقتی خوشحالی چنان خنده از ته دل می کنی که صدایش می تواند گوش فلک را کر کند و طنین آن فرشته های خدا را به خنده وادارد.
بله بچگی یا همان دوران کودکی یک عالم دیگری دارد چرا که انسان در آن دوران هنوز با طبیعت و زمین خود اخت است.
خاک بازی و در کوچه دویدن و به هر چیز کم اهمیت، اهمیت دادن یکی از شاخصه های مهم کودکی ست. در کودکی اصلا برایت مهم نیست که دوست و همبازی و هم شهری تو چه نژاد و چه آیین و چه مقام و ثروتی دارد.
حتی اگر تو را زد یا پس می زنی یا گریه می کنی و چند دقیقه بعد با هم دوباره بازی می کنید.
انگار نه انگار که اتفاقی افتاده بلکه در دوران کودکی گذشته ها در همان گذشته می ماند و غم آینده اصلا وجود ندارد و زندگی کودکی فقط و فقط در حال در جریان است و الان هست که مهم می باشد و باید از این الانت نهایت استفاده و لذت را ببری و بچگی کنی، بله دوران کودکی تنها دورانی است که خودت خواسته ات را بی واسطه و بدون ترس می گویی حتی به خدای بزرگ ، هر آرزو که داری فقط به زبان می آوری و دیگر غمش را نمی خوری فقط می گویی ((خدایا می شه من هم ....)) به همین سادگی، به همین بچگی، ((می شه)) این کلمه خاصی است یعنی اگر تو بخواهی ، دوران کودکی نه اجبار می پذیرد و نه اجبار می خواهد.
آن دوران، دوران آزادی انسان و شکست شیطان است. حتی او که وسوسه کننده ما انسان هاست در زمانه کودکی کار و کسبش کساد است.
چرا که بر کودک تکلیفی نیست و یک بچه اگر بچگی کند فقط با یک ببخشید و عدم تکرار آن دیگر عقوبتی در انتظارش نیست. کودکی در این دنیا فقط دورانی ست که باید طی شود تا به انسان کامل و بالغ تبدیل شویم.
پس کودکی زمان یادگیریست. زمان تلاش جهت فهم حقایق زندگی ست و کودکی زمانی ست که باید شاد باشی و از شادی خود دیگران را هم دل شاد کنی.
عجب دورانی است کودکی که وقتی 60 الی 70 ساله هم که باشی و کلی پست و مقام و مدرک تحصیلی و ثروت هم داشته باشی باز تنها چیزی که می شود اکسیر جوانی همان کودک درون را فعال کردن است و یواشکی کودکی کردن است.
پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با نوه ها بازی می کنند نه این که آن ها را سرگرم کنند بلکه برای این است که خود را سرگرم کنند و کودکی خود را باز بیدار کنند و نشاط گیرند و به دنیا بگویند هر آن چه از من گرفتی از جسم فانی من بود و اگر مویم را سپید و قدم را خمیده و چین به صورتم انداختی ولی کودکیم هنوز در همان دوران است.
و این یک موهبت الهی است که دست هیچ کسی به آن نمی رسد اما باید مراقب باشیم کودکی خود را زیر خروارها آرزوی محال و دنیا طلبی و رفتارهای کودک گریز پنهان نکنیم تا همیشه او در کنارمان باشد و هر وقت خواستیم اجازه بچه گی را صادر کنیم این تنها اجازه ایست که زمان و مکان آن دست خودمان است...
هفته نامه مهرطلبان با مبدا انتشار یزد در گستره سراسری چاپ و توزیع می شود.
166 رسانه در استان یزد مجوز دارند که از این تعداد ١١8 مجوز متعلق به نشریات چاپی، 30 مورد متعلق به رسانه‌ های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ١8 مجوز هم مربوط به رسانه‌های الکترونیک غیر برخط است.
7532/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.