اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد کاظمی نسب روز یکشنبه در همایش هیات امنای گروه عزاداری شهرستان اظهار داشت: باید از ظرفیت های ماه محرم که موضوع مهم آن رعایت تقوای الهی است، بیشتر استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه مداحان و هیات های عزاداری از این ایام به خوبی استفاده کنند افزود: حضور هیات های مذهبی در عزاداری ها نماد وحدت باشد.
کاظمی نسب با بیان اینکه ،با ارزش ترین سرمایه شیعیان بعد از قرآن و نماز ، حادثه عاشورا است یادآور شد: قیام امام حسین (ع) در عاشورا ، رزمایش تبلیغاتی برای دین اسلام و شیعه است.
فرماندار ابرکوه اضافه کرد: انقلاب اسلامی و شهدای والامقام الهام گرفته از عاشورا هستند که پیروی از قیام امام حسین (ع) پیروزی ‌های بزرگی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.
وی با بیان اینکه مردم مراسم سوگواری امام حسین (ع) را به صورت خود جوش و به صورت سنتی برگزارمی کنند، خاطرنشان کرد: آیین عزاداری مردم ابرکوه بویژه زنجیر زنی و سینه زنی منحصر به فرد و زبانزد خاص و عام است.
وی همچنین از مسئولان هیات مذهبی خواست که به توصیه‌های بهداشتی و انتظامی دستگاه‌ های ذیربط برای برگزاری هرچه با شکوهتر آیین های عزاداری حسینی توجه کنند.
شهرستان ابرکوه 70 هیات مذهبی شناسنامه دار و سازماندهی شده دارد که یکی از هیات ها ویژه بانوان است .
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.