اخبار مرتبط

به گزارش عصر روز شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، داوود عباسی در نشست هماهنگی تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل ‌یزد، امنیت را رفیع ترین ارزش جامعه دانست و افزود: این استان با پیگیری ها و جدیت مسئولان اداره کل پدافند غیرعامل در ‌ردیف استان های پیشتاز است که تهیه و تدوین طرح در آن اجرا شده است.
وی خاطرنشان کرد: بهبود شرایط موجود و توسعه پایدار استان در راستای ایجاد خود اتکایی در زمان بحران ناشی از اقدامات خصمانه دشمن با درون سازی مولفه های اصلی قدرت از جمله چشم اندازهای طرح جامع پدافند غیرعامل در استانهاست.
همچنین مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد در این نشست گفت: با عنایت به راهبردهای دفا‌عی نظام یکی از محورهای اساسی امنیت و پایداری ملی، موضوع پدافند غیرعامل است.
محمد صادق طهمباسی افزود: در استان با توجه به زیرساخت‌های موجود ضمن شناسایی و سطح بندی مراکز حیاتی، حساس و مهم برای ارتقای پایداری و تاب آوری استان، گام‌ های موثری در تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان برداشته ‌شد و اجرای این طرح را با همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور دنبال می‌کنیم.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان به اهداف و راهبردهای تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل یزد اشاره کرد: و یادآور شد: ارتقای پایداری استان در مقابله با تهدیدات، مخاطرات بحران ها و اقدامات خصمانه دشمن، اصلاح زیرساخت‌ها و حفظ دارایی های سرمایه ‌ای از جمله این اهداف است.
طهماسبی به ارائه انتظارات و سیاست‌های حاکم بر حوزه پدافند غیرعامل در استان پرداخت و بر ضرورت توجه به پتانسیل های استان در موضوع پدافند غیرعامل در حوزه‌های آب، صنعت و موقعیت ارتباطی استان در تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل تاکید کرد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ‌یزد با بیان اینکه ‌مطالعات تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان از تیرماه سال 1397 آغاز شد و ‌گفت: بدون تردید انجام مطالعات این طرح که طرحی مشترک از نظر راهبردی و تامین اعتبار بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و استانداری یزد است از سوی سازمان در فهرست برنامه های سال جاری قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در این زمینه نیاز به همکاری جدی کارگروه ها و دستگاه های اجرایی است، امیدواریم با تعامل خوبی که صورت خواهد گرفت طرح جامع پدافند غیرعامل استان تا پایان سال 97 به سرانجام برسد.
نیما پدرا‌م، نماینده مجری ‌تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان ‌یزد در این نشست به ارائه روند تهیه و تدوین این طرح براساس دستورالعمل های ابلاغی سازمان پدافند غیر عامل کشور توضیحاتی ارائه کرد.
2088/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.