اخبار مرتبط

رییس اداره هواشناسی شهرستان لاهیجان در این زمینه گفت: طی 24ساعت اخیر 40میلیمتر باران و شب قبل از آن نیز هفت میلیمتر باران در شهر لاهیجان بارید که این بارندگی ها هفت درجه دمای هوای این شهر را کاهش داد.
رضا موید ناصری افزود:کمترین دما ظهر شنبه در لاهیجان با 21و نیم و بیشترین دما نیزبعد ازظهر روز جمعه با 25و نیم درجه سلسیوس در ایستگاه هواشناسی لاهیجان ثبت شده است .
وی رطوبت فعلی هوای شهر لاهیجان را صددرصد اعلام و خاطرنشان کرد: این وضعیت باعث افزایش وضعیت شرجی بودن هوا می شود.
به گفته وی ابرناکی هوا تا فردا بتدریج کاهش پیدا می کند.
در اثر این بارندگی ها تاکنون هیچگونه خسارتی از سوی مسوولان گزارش نشده است ولی به گفته کشاورزان این بارندگی برای رشد و برداشت چای تابستانه بسیار مناسب است و افزایش برداشت چای را در پی خواهد داشت ولی در شالیزارهای برنج باعث خوابیدگی (ورس ) برنج می شود.
تابستان امسال در استان گیلان یکی از گرمترین تابستان های تاریخ این استان بود که افزایش دما تا 37درجه سلسیوس نیز در آن مشاهده می شد که از کم سابقه ترین تابستان ها از نظر گرمایی و تابش خورشید محسوب می شود اما طبق معمول هر ساله با آغاز باران های اواخر مرداد و آغاز باران های معروف شهریور ماه بتدریج از میزان گرمای هوا در این استان کاهش می یابد و تا نفوذ سرمای پاییزی آب و هوای گیلان بصورت شرجی در می آید .
6029 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.