اخبار مرتبط

مازیار غلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تقویت توده هوای خنک و بارش زا طی امروز ( جمعه) عصر و شب و شنبه در منطقه مورد انتظار است.
وی ادامه داد: برهمین اساس شرایط برای ابرناکی ، وزش باد ، بارندگی و احتمال رعد و برق(گاهی شدید ) و تگرگ ( در مناطق مستعد بویژه ارتفاعات و دامنه ها ) مهیا می باشد.
وی اظهار کرد: با توجه به ماهیت بارش های تابستانه و وقوع بارش های شدید در بازه زمانی کوتاه مدت ، احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها به خصوص در مناطق مرکزی و شرقی استان وجود دارد.
غلامی با اشاره به وضعیت جوی استان به شالی کاران توصیه کرد تا پایان بارش ها از هر گونه درو و برداشت خودداری کنند.
وی افزود: همچنین دریا برای امروز و فردا( جمعه و شنبه) مواج پیش بینی می شود که برای انجام فعالیت های دریایی و شنا مناسب نیست.
غلامی اضافه کرد: با توجه به احتمال وقوع رعد و برق توصیه می شود شهروندان و گردشگران از استقرار در نواحی مرتفع بپرهیزند.
وی به پیش بینی هواشناسی طی روزهای جمعه و شنبه نیز اشاره و تصیح کرد: آسمان استان برای روز جمعه نیمه ابری تا ابری، مه آلود ، بارندگی و وزش باد و رعدو برق ( بویژه عصر و شب) پاره ای نقاط شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.
وی پیش بینی کرد: همچنین وضعیت جوی استان برای شنبه ابری و مه آلود ، بارندگی و وزش باد و رعدو برق ( بعضی نقاط شدید ) کاهش دما اواخر وقت و کاهش ناپایداری می باشد.
7296 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.