اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا غروب پنجشنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران در پارک جنگلی بی بی یانلوی این شهرستان گفت: حرفه خبرنگاری از سخت ترین مشاغل دنیا محسوب می شود و به سبب آمیخته شدن با علاقه و پشتکار، از جذابیت ویژه برخوردار است.
یونس رنجکش بیان کرد: خبرنگاران فعال و سختکوش، بدون هیچ ادعایی همواره در راستای هدف ها و آرمان های انقلاب اسلامی قدم برداشته و برای ایجاد وحدت و امید در جامعه تلاش می کنند.
وی ادامه داد: نباید با اختصاص یک روز به خبرنگاران، زحمت های آنها در طول سال نادیده گرفته شود و قدردانی از فعالان این عرصه در مناسبت های مختلف ضروری است.
رنجکش افزود: برغم مشکلات مالی، کارهای بسیار خوبی در این شهرستان انجام شده و طرح های عمرانی خوبی در حال اجراست و امیدواریم عملکردها را در هفته دولت با کمک اصحاب رسانه به جامعه منعکس کنیم.
جواد معیتی شهردار آستارا نیز در این آئین گفت: خبرنگاران در توسعه این شهر به خصوص در حوزه گردشگری، نقش غیر قابل انکاری دارند و با نظرات و انتقادهای خود، بستر پیشرفت را فراهم می کنند.
وی افزود: مرحله نخست طرح گردشگری بی بی یانلو با همکاری بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و مراحل بعدی آن در دست اجراست.
مسابقه زوج های خبرنگار، روایت خاطرات تلخ و شیرین خبرنگاران پیشکسوت، موسیقی سنتی، استندآپ کمدی و تجلیل از 30 فعال رسانه از بخش های متنوع این آئین بود.
17 مرداد 1377 با حمله گروهک تروریستی طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان، محمود صارمی خبرنگار جمهوری اسلامی ایران به همراه هشت تن از فعالان کنسولگری به شهادت رسید و این روز به نام روز خبرنگار نام گرفت.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و علاوه بر فعالیت 9 نشریه محلی و نمایندگی شش خبرگزاری، دفترهای صداوسیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی در آن فعال است.

** برترین های کنکور در آستارا تجلیل شدند
میثم فرهمندی با رتبه 39 و نیما پاشاپور با رتبه 49 گروه آزمایشی علوم تجربی کنکور سراسری 97 در آستارا، از سوی شهرداری این شهر مورد تجلیل قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار ایرنا شهردار آستارا صبح جمعه در این آئین تجلیل در ساختمان شهرداری گفت: قدرشناسی از فرزندان صالح باعث ایجاد انگیزه تلاش در سایر نوجوانان و جوانان می شود و آینده سازان را به رقابت در فتح قله های توفیق وا می دارد.
جواد معیتی افزود: آستارا از دیرباز مهد فرهنگ، علم و هنر بوده و شکوفایی استعدادهای جدید در این عرصه، مایه امیدواری بیشتر و نشانگر افق های روشنی برای این شهرستان مرزی است.
وی اظهار امیدواری کرد با الگو قرار گرفتن برترین های کنکور در نظر سایر دانش آموزان، از سال های آینده دارندگان رتبه های 2 و یک رقمی کنکور در آستارا افزایش یابد.
والدین برترین های مورد تجلیل قرار گرفته نیز در این آئین، پشتکار فرزندان و اهمیت دادن خانواده ها به برنامه های درسی را راز موفقیت آنها اعلام کردند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود 16 هزار دانش آموز در 150 مدرسه دولتی و غیردولتی آن به تحصیل علم می پردازند.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.