اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا سعید صادقی روز چهارشنبه در نشست با فرماندار آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: بین المللی شدن دانشگاه پیام نور آستارا به عنوان یکی از مراکز علمی مهم گیلان، در وزارت علوم مطرح شده و در آستانه صدور مجوز است و با حمایت دولت، بخشی از زیرساخت های لازم فراهم شد.
علی آصفی رئیس دانشگاه پیام نور آستارا نیز در این نشست گفت: در سال گذشته با عنایت مسئولان شهرستانی و استانی سیستم گرمایشی، محوطه، آسانسور و سر در دانشگاه با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال تکمیل و ایجاد شد.
وی افزود: افزایش رشته های کارشناسی ارشد و ساخت سالن ورزشی در محوطه دانشگاه، مورد نیاز است و امیدواریم در یک سال آینده محقق شود.
فرماندار آستارا نیز در این نشست بیان کرد: باید با ایجاد رشته های مورد نیاز و بازاریابی صحیح در حوزه تولید و صادرات، زمینه‌ پویایی مراکز علمی و دانشگاهی را فراهم کنیم.
یونس رنجکش افزود: با توجه به لغو روادید برای شهروندان جمهوری آذربایجان در سفر به ایران، فرصت خوبی برای جذب دانشجویان کشور همسایه به وجود آمده و ایجاد رشته های مورد نیاز بازار داخلی و خارجی و کیفیت خدمات آموزشی ضروری است.
دانشگاه پیام نور آستارا در چهار طبقه به مساحت 14 هزار و 320 متر مربع با 13 رشته کارشناسی، یک رشته کارشناسی ارشد، یک هزار و 140دانشجو، هفت عضو هیات علمی، بیش از 100 استاد و 14 نیروی انسانی فعالیت می کند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.