اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سرهنگ عباس بایرامی روز چهارشنبه در نشست خبری عفاف و حجاب در جمع رسانه های گروهی استان به فرا رسیدن 21 تیرماه قیام مردمی مسجد گوهرشاد علیه اقدام ضدمذهبی رضا خان برای کشف حجاب اظهار داشت: قرآن مجید زن را در حین معاشرت اجتماعی به پوشش توصیه می کند.
وی تصریح کرد: در جنگ نابرابر امروز ؛ ایجاد جامعه سالم در سایه بهداشت روانی است که یکی از مقوله های آن حجاب و عفاف است که اگر چنین نباشد خانواده ها از درون از هم می پاشد.
وی با بیان اینکه تنها حجاب حق زن را برای شوهر نمی دانیم بلکه حجاب حق الله است، افزود: حجاب و عفاف منحصر به نامگذاری هفته ای به همین مناسبت نیست و این امر سرآغازی برای حرکت های بزرگ است.
سرهنگ بایرامی بیان کرد: نه تنها حجاب را مانع فعالیت های اجتماعی نمی دانیم بلکه موجب حضور قدرتمندانه و عزتمندانه است. وی اضافه کرد: حجاب و عفاف مانع افسردگی است و روانشناسان تاکید دارند که ارزش مداری به عفاف است که در اسلام نیز بر آن بسیار تاکید شده است.
وی تصریح کرد: هیچ شبهه ای در حجاب و عفاف وجود ندارد و ما هیچ سوال بی پاسخی در حجاب و عفاف نداریم؛ چرا که زن مسلمان الگوی حجاب و عفاف خود را از بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه(س) گرفته است.
سرهنگ بایرامی امام (ره) را در عصر حاضر احیاگر حجاب و عفاف دانست و گفت: امام همانطور که توانست دین را در عرصه اجتماع نه تنها برای کشور در دنیا احیا کند، حجاب را نیز احیاء کرد.
وی با اشاره به نامگذاری 21 تیرماه در سالروز حادثه گوهرشاد به عنوان روز حجاب و عفاف گفت: جوانان آن دوران را مورد مطالعه قرار دهند و علت کشتار جمعی از مردم در مسجد گوهرشاد را مورد بررسی قرار دهند.
سرهنگ بایرامی با بیان اینکه امروز حجاب و عفاف یک سلاح فعالانه در جنگ نرم است، تصریح کرد: حجاب و عفاف با منافع دشمنان در تعرض است ؛ از اینرو، تمامی شبکه های اجتماعی این اپراتوری رسانه ای دروغ مخالف حجاب و عفاف هستند .
وی اضافه کرد: آنها زن را به عنوان یک ابزار و عنصر بی هویت و نه یک عنصر فرهیخته و فرهنگی می خواهند که متاسفانه در کشور برخی به آن دامن می زنند .
وی فراگیری و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را مستلزم نگاه آموزشی خواند و تاکید کرد: این فراگیری از خانواده ها و بویژه مهد کودک ها باید آغاز شود.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ماموریت های بسیج ، اجرای قانون مصوبه 13 دی سال 84 مطالبه ماست و بسیج امر به معروف ونهی از منکر و آموزش همگانی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افتتاح نمایشگاه بادبادک ارزوها، برگزاری اجتماع حافظان حریم خانواده در نقاط مختلف استان، نشست های تخصصی حجاب و عفاف ، جشن میلاد و روز دختر در رشت با مشارکت فعالان فرهنگی ، تجلیل از دختران محجبه ها ، اعطای شاخه های گل در پیاده راه رشت و مبادی ورودی روز 21 تیرماه و اختتامیه اولین جشنواره چادرهای آسمانی و سرکشی از خانواده های شهدا را از جمله برنامه های هفته حجاب و عفاف عنوان کرد.
21 تا 27 تیر ماه سال جاری به عنوان هفته حجاب و عفاف نام گذاری شده است.
21 تیر ماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار مردم به دست رضاخان است در سال 1314 است که در اعتراض به سیاست های ضد اسلامی رضاخان از جمله کشف حجاب دست به قیام زدند و روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.
7296 /۶۰۳۰
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.