اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین شهدی نژاد عصر روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان اظهار داشت: این تعداد پرونده بیماران مزمن به صورت الکترونیکی در مراکز ملکی درمانی تامین اجتماعی استان گیلان برای چهار گروه از بیماران قلبی و عروقی، اعصاب و روان، دیابتی و فشار خون تشکیل شده است.
وی با اشاره به مزایای تشکیل پرونده الکترونیکی و نظام ارجاع داخلی افزود: در این پرونده همه اطلاعات مربوط به بیمار به صورت یکپارچه درج شده و قابل دسترس پزشک است.
وی با تشریح اجرای طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان 200 تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) بیان داشت: با اجرای این طرح فضاهای عمومی و اختصاصی بیمارستان همانند و حتی بالاتر از بیمارستان های خصوصی درجه یک تغییر شکل و کاربری داده شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون ارتقاء هتلینگ در پنج بخش بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در رشت با پنج میلیارد تومان انجام گرفته که اجرای این طرح نیز در سایر بخش ها نیز انجام می گیرد.
وی یاداور شد: مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان در بخش درمان مستقیم با 13 مرکز و در بخش درمان غیرمستقیم با دو هزار و 100موسسه درمانی طرف قرارداد به بیش از یک میلیون و 200 هزار بیمه شده در استان خدمات درمانی مطلوب ارایه می دهد.
شهدی نژاد بیان داشت: سال گذشته، تعداد مراجعان سرپایی به 13 مرکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان، بیش از یک میلیون و 823 هزار نفر بوده که به پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان مراجعه کردند.
وی اظهار داشت: پس از حذف نسخه کاغذی در مراکز ملکی تامین اجتماعی گیلان طرح استقرار نسخ الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد در استان همزمان با پنج استان دیگر کشور آغاز شده که در این طرح تاکنون بیش از 250 نفر از طرف های قرارداد ثبت نام کرده اند و بیش از سه هزار نسخه به صورت الکترونیکی صادر شده است.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به ساخت بیمارستان 64 تختخوابی از بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی تصریح کرد: این بیمارستان در زمینی 2 هکتاری که توسط خیرین شهر لنگرود اهدا شده با زیربنای حدود 14 هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال در حال ساخت است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید پلی کلینیک تخصصی انزلی (دریا) نیز در هفته دولت سال گذشته آغاز شده که در زمان حاضر، بیش از 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی راه اندازی درمانگاه تخصصی نوبت عصر بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت را از جمله اقدامات مدیریت درمان تامین اجتماعی استان عنوان و تصریح کرد: درمانگاه تخصصی عصر این بیمارستان از هفته خرداد ماه امسال با حضور پزشکان متخصص قلب، ارتوپدی، داخلی، جراحی عمومی، مغز و اعصاب و مامایی آغاز به کار کرد.
بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و 205 هزار و 794 نفر در استان گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.
نشست خبری مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان به مناسبت 19 تا 25 تیرماه هفته تامین اجتماعی برگزار شد.
7286 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.