اخبار مرتبط

گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی فرمانداری آستارا حاکی است، یونس رنجکش روز پنجشنبه در نشست با کارکنان جهاد کشاورزی در فرمانداری این شهرستان افزود: برای بهره وری صحیح منابع کشاورزی ‌شهرستان نیازمند برنامه ریزی، تغییر نگرش در ساختار مدیریتی، خلاقیت و نوآوری هستیم.
وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات تامین منابع آب، باید با تغییر نگرش در بهره وری زمین و منابع موجود، کشاورزی آستارا را متحول کنیم.
وی ادامه داد: فرهنگ سازی بین کشاورزان با هدف تغییر نگرش ضروری است و باید زمینه ورود سرمایه گذاران صنایع تبدیلی به کسب و کارهای جدید فراهم شود.
رنجکش گفت: این شهرستان در برخی زمینه های کشاورزی و دامداری از ظرفیت های خوبی برای رونق اقتصادی برخوردار است و باید برای برندسازی محصولاتی نظیر عسل برنامه ریزی شود.
او افزود: در راستای حمایت از تولیدات کشاورزی و فرصت های اشتغالزایی در آستارا، اعتبارات خوبی پرداخت می شود و کشاورزان باید از این فرصت ها مطلع شوند.
فرماندار آستارا یکی از فرصت های مناسب افزایش بهره وری محصولات کشاورزی را طرح های بوم گردی دانست و بر استفاده مشترک از حوزه های کشاورزی و گردشگری تاکید کرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و هفت هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی و شش هزار بهره بردار دارد.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.