اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا میرشمس مومنی زاده روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل شهرستان بندرانزلی اظهار کرد: باید در سواحل به گونه ای برنامه ریزی شود که مسافران و گردشگران مشکلی نداشته باشند.
وی با اشاره به همکاری دوستانه ناجیان غریق در تعطیلات خردادماه جاری افزود: با توجه به عدم پرداخت کامل مطالبات معوقه ناجیان غریق ، در تعطیلات خرداد ماه حاضر به همکاری نبودند که با درخواست بنده و نماینده مردم انزلی در مجلس وارد عمل شدند.
مومنی زاده تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا پیش از شروع فعالیت ستاد ساماندهی سواحل بخشی از مطالبات معوقه ناجیان غریق پرداخت شود.
وی یادآور شد: استاندار گیلان طی بازدید از نوار ساحلی شهرستان بندرانزلی ایجاد شناگاه جدید در ساحل روستای بشمن را تایید و بر اساس نیاز شهرستان به زودی شناگاه جدیدی در این محل ایجاد می شود.
فرماندار بندرانزلی تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که از ساحل بندرانزلی به صورت چهار فصل استفاده شود.
مومنی زاده با اشاره به لزوم تداوم آزاد سازی حریم 60 متری دریا گفت: باید بررسی لازم در خصوص تامین امنیت و استقرار ناجیان غریق و هلال احمر در نقاط خطر آفرین ساحل در جهت کاهش غریق صورت پذیرد.

**مطالبات معوقه ناجیان غریق پرداخت شود
در ادامه این جلسه نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مدیریت زمان باقی مانده تا آغاز سفرهای تابستانی گفت: امسال به لحاظ مشکلات مالی سال سختی را پیش رو داریم.
وی با اشاره به لزوم پرداخت مطالبات معوقه ناجیان غریق گفت : مشکلات و اعتبارات مورد نیاز ستاد ساماندهی سواحل و تامین اعتبارات مالی به صورت مکتوب به وزیر کشور اعلام شده است.
وی با اشاره به ورود فاضلاب ها به صورت مستقیم به دریا به عنوان یکی از مشکلات و معضلات سواحل انزلی افزود: باید با استفاده خط لوله های انتقال این فاضلاب ها به تصفیه خانه منتقل شود.
خسته بند تاکید کرد: می توان با ایجاد پارکینگ در ساحل، درآمدزایی خوبی ایجاد کرد.
وی با اشاره به کاهش آمار غریق در بندرانزلی در سال گذشته نسبت به سال های قبل خاطرنشان کرد: با وجود اینکه افراد غرق شده در سال های گذشته در نقاط خطرآفرین دریا اقدام به شنا کرده بودند اما باید شرایط لازم برای تامین امنیت جانی مسافران و شهروندان فراهم شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و به دلیل داشتن مواهب الهی و جاذبه های گردشگری هرساله در ایام سفر پذیرای گردشگران بسیار از سراسر کشور است.
7471/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.