اخبار مرتبط

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی مرکز بیماری های خاص در محله چله خانه رشت خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، شاهرخ یوسف زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درجلسه کارگروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، گفت: هر مرکزی که ادعای پیشرفت علمی دارد ، باید به چهار پایه اساسی اتم، اطلاعات ، نرون و ژن توجه ویژه داشته باشد.

وی با اشاره به شتاب و پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن حاضر، یادآور شد: اگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان بحث ژنتیک را به عنوان یکی از پایه‌های علم یا رشته نانو راه اندازی کرده است ، براساس برنامه بوده است.

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشکیل کارگروه ژنتیک و بیماری‌های خاص در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به منظور رسیدن به هدفی بزرگ عنوان کرد و در این خصوص، تدوین یک برنامه مدون از سوی کارگروه مذکور را خواستار شد.

یوسف زاده چابک با اشاره به منابع انسانی و مالی دانشگاه، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های خوب در گروه‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با شناسایی افراد علاقمند به همکاری، در این خصوص می توان اقدام کرد.

وی تدوین یک برنامه راهبردی و ترسیم افق پنج ساله، برای کارگروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان را لازم دانست و افزود: آماده سازی زیر ساخت ها و فضای فیزیکی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه از بهره برداری آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه در ظرف مدت یک ماه آینده خبر داد و گفت: بی شک افراد و نگرش آنها موجب تحقق اهداف می شود. 

یوسف زاده چابک با اشاره به پیشرفت فیزیکی نود درصدی مرکز بیماری های خاص در محله چله خانه رشت، اظهار داشت: این مرکز به زودی راه اندازی می‌شود که می تواند یک ظرفیت جدید برای این کار گروه ژنتیک باشد.

وی ضمن ارزشمند بودن تاثیرات تشکیل کار کارگروه ژنتیک در دانشگاه را منوط به میزان همت و انرژی ای دانست که صاحبان فرایند صرف این راه می کنند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.