اخبار مرتبط

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان بیان کرد: ایمنی محورهای مواصلاتی و سهولت تردد یکی از مولفه های مهم ورود گردشگر به استان محسوب می‌شود .

به گزارش ایلنا از رشت، سومین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان در سال‌جاری به ریاست حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان و سایر دستگاه‌های عضواین کمیسیون برگزار شد.

 شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از کلیه دستگاه های خدمات رسان و امدادی که در تعطیلات اخیر با حضور تمام وقت در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان بویژه محور رشت- قزوین با وجودحجم زیاد تردد در تسهیل و روانسازی مساعدت کردند، تشکر وقدردانی کرد.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان در بحث گردشگری خاطرنشان کرد: ایمنی محورهای مواصلاتی وسهولت تردد یکی از مولفه های مهم ورودگردشگر به استان محسوب می‌شود که نصب تابلو و علائم بیشتر در محورهای مواصلاتی بویژه محورهای روستایی،می‌تواند نقش بسزایی در ورود گردشگر به مناطق توریستی ایفا کند.

 خاوری مدیرکل راه وشهرسازی گیلان نیز با اشاره به وجود ترافیک برخی محورها در ایام تعطیل گفت: در تعطیلات اخیر در محور منجیل به رودبار و محدوده امامزاده هاشم شاهد تردد حجم زیاد خودرو بودیم که راه حل نهایی و رفع مشکل ترافیکی این محور، اجرای عملیات باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین در محدوده رودبار به منجیل است که به منابع مالی نیاز دارد و باید در یک برنامه کوتاه مدت از تمام ظرفیت‌های منطقه جهت برون رفت از این مشکل اقدام کنیم.

وی حضور دستفروشان حاشیه راهها را از دیگر مشکلات ایمنی  وترافیکی مسیرها عنوان کرد و افزود: فعالیت دستفروشان حاشیه راه‌ها  شرایط بسیار ناامنی را برای تردد کنندگان ایجاد می کند که این امر نقش بسزایی در تشدید ترافیک جاده‌ها دارد و لازم است بصورت جدی نسبت به جمع آوری این فعالیت‌ها با همکاری فرمانداری‌ها و پلیس راه استان اقدام شود.

در این جلسه پیشنهادات مختلفی توسط فرماندهی محترم پلیس راهور استان در جهت استفاده از مسیرهای جایگزین بصورت موقت مورد بحث وتبادل نظر با سایر اعضا قرار گرفت.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.