اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از اجرای موفقیت آمیز پروژه ایجاد پایگاه داده مکانی خطوط تغذیه گاز در استان گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر اظهار داشت: این پروژه طی مدت 300 روز کاری به انجام رسیده و علاوه بر خطوط تغذیه، اطلاعات مکانی تمام ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز CGS، TBS، CPS وCNG هایی که از روی خطوط تغذیه برداشت می شوند تهیه شده است.

 اکبر در این خصوص گفت: هم اکنون اطلاعات مکانی 900 کیلومتر از خطوط تغذیه، 50 ایستگاه ترکیبی، 10 ایستگاه CGS، 120 ایستگاه CPS و 183 ایستگاه TBS در این پایگاه ذخیره شده است.

 اکبر افزود: شرکت گاز استان گیلان با درک ضرورت تجمیع مدارک و نقشه ها و اطلاعات توصیفی مرتبط با تاسیسات خود و با هدف ایجاد سهولت در دسترسی و گزارش گیری از داده های مکان محور موجود در سازمان به ویژه برای تصمیم‌گیری و واکنش بموقع در مواقع بحرانی از ابتدای سال 95 شروع به امکان‌سنجی برای تعیین لایه‌های مورد نیاز سازمان کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اظهار داشت: در این راستا این شرکت استاندارد SDI مربوطه را تهیه و ارتباطات داده‌ها نسبت به یکدیگر را در بستر نرم‌افزار (GIS ARC) تدوین کرد و تمام لایه‌های اطلاعاتی موجود تکمیل و به مختصات متناظر به‌عنوان پایلوت در شهر حویق شهرستان تالش و نیز شبکه منطقه چهار رشت متصل شد.

وی بیان کرد: سامانه اطلاعات مکانی شرکت گاز گیلان  قابلیت دسترسی همزمان به بانک های اطلاعاتی متفاوتی اعم از تعمیرات، کنترل پروژه، مشترکان و ... را فراهم کرده است.

از دیگر کاربردهای این پروژه می‌توان به بلوک‌بندی شبکه‌های گاز EIS و TIS، ردیابی آنلاین خودروها (AVL)، مسیریابی، اتصال به سیستم کنتورخوانی آنلاین، سامانه امداد، مسیریابی خطوط گازرسانی جدید، صدور مجوزهای حفاری، تعیین حرایم و .... اشاره کرد که توسعه این موارد در دستور کار شرکت گاز قرار دارد.

4

3

2

1

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.