اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش عصر پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در فرمانداری آستارا گفت: با جذب این میزان اعتبار، برای 50 نفر به صورت مستقیم در تولید پوشاک، گلیم، زنبورداری و پرورش گیاهان دارویی شغل ایجاد می شود.
وی افزود: 165 طرح اشتغال با مشارکت دستگاه های اجرایی تصویب شده و بانک های عامل تا سقف 500 میلیون ریال، تسهیلات اشتغال پرداخت می کنند.
رنجکش اظهار کرد: باید در ترویج مشاغلی نظیر گلیم بافی از توان کارفرمایان استفاده و گلیم از استاندارد و برند برخوردار شود تا تسهیلات بانکی، زمینه های اشتغال زیاد را فراهم کند و امکان معرفی ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی آستارا ایجاد شود.
رنجکش ادامه داد: ارائه آموزش و مشاوره رایگان به جوانان جویای کار در حوزه های مختلف بویژه مشاغل فنی با هدف توانمندسازی افراد، ایجاد و بهبود فضای کسب و کار، توسعه اشتغال مولد و پایدار و رونق تولید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا نیز در این جلسه گفت: طرح ساخت مجتمع آب درمانی در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع در نوار ساحلی آستارا به کارگروه استانی اشتغال و سرمایه گذاری ارسال شده و در صورت تصویب نهایی، با 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
داریوش ملک زاده افزود: از طرح های حوزه گردشگری در آستارا به منظور توسعه اقتصادی این شهرستان حمایت می شود.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با جاذبه های طبیعی، تاریخی و تجاری جزو 20 شهر گردشگر پذیر ایران است.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.