اخبار مرتبط

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک فرارسیدن ایام مبارک ماه رمضان اظهار کرد: 15 مبلغ دینی از حوزه علمیه قم و شهر مقدس مشهد در ماه مبارک رمضان به این شهرستان اعزام شده اند.
وی افزود: با همکاری مردم روستاها و شهر بندرانزلی 69 مسجد این شهرستان برای استقبال از ماه رمضان غبارروبی شد.
حجت الاسلام ابراهیم زاده یادآور شد: روحانیون اعزام شده در ماه مبارک رمضان به بیان احکام، اقامه نماز جماعت، سخنرانی، تفسیر موضوعی قرآن ، جزء خوانی قرآن و تبیین مسایل دینی می پردازند.
وی ماه رمضان را جلوه ای برای حضور و جذب هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان در مساجد دانست و افزود: روحانیون، حافظ و تبیین کننده دین هستند و باید در مراسم برای بیان آیات قران و سیره زندگی پیامبران از آنان بهره گرفت.
حجت الاسلام ابراهیم زاده با اشاره به برگزاری گردهمایی روحانیون و هیات های امنای مساجد در اداره تبلیغات انزلی تصریح کرد: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با مناسبت های ملی و مذهبی مانند آزاد سازی خرمشهر ، ارتحال حضرت امام(ره) و پاسداشت 15خرداد و ایام شهادت حضرت علی(ع) و لیالی قدر، روحانیون اهتمام ویژه ای برای برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم های مربوط به این مناسبت ها داشته باشند.
وی تاکید کرد: یکی از برکات ماه مبارک رمضان ایجاد فضای معنوی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی است و افزایش علاقه مندی مردم و خصوصا جوانان و نوجونان برای حضور در مساجد و انس با قرآن کریم موجب می شود آسیب های اجتماعی کاهش یابد.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.
7471/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.