اخبار مرتبط

فرماندار شهرستان رشت در جلسه کارگروه اشتغال گفت:129 طرح اشتغالزایی در شهرستان رشت به تصویب رسیده است.

به گزارش ایلنا از رشت، سیدمحمد احمدی در ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون 99 طرح اشتغال پایدار روستایی و 30 طرح اشتغال فراگیر در کمیته فنی شهرستان‌رشت به تصویب رسیده که 51 میلیارد و 187 میلیون تومان اعتبار برای اشتغال روستایی و 31 میلیارد و 150 میلیون تومان اعتبار برای اشتغال فراگیر در شهرستان رشت مصوب شده است‌.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه تاکنون 41 طرح در کارگروه باعتباری حدود 19 میلیارد و 568 میلیون تومان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده، ادامه داد: بانک ملی و کشاورزی بیشترین طرح‌ها را برای پرداخت تسهیلات به عهده دارند. همچنین 79 طرح بوم‌گردی در کمیته فنی شهرستان تایید شده که 59 طرح به تصویب استان رسیده است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه یکی دیگر از وظایف کمیته فنی شهرستان، علاوه بر بررسی طرح‌ها آسیب شناسی است، تصریح کرد: سیاست دولت از پرداخت این تسهیلات پول‌پاشی نیست بلکه با هدف‌گذاری در منابع بانکی پرداخت تسهیلات صورت می‌گیرد تا به سمت رونق اشتغال پیش رویم.

احمدی با بیان اینکه شهرستان رشت با اقدامات مطلوب باید به سهمیه خود در هدف‌گذاری دولت در حوزه ایجاد اشتغال دست‌ یابد، تصریح کرد: افرادی که قصد دریافت تسهیلات اشتغال را در شهرستان رشت دارند باید توان بازپرداخت این تسهیلات را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه روند پرداخت تسهیلات باید در شهرستان رشت تسریع یابد، تصریح کرد: بنیاد مسکن شهرستان‌رشت باید سرعت بیشتری به اقدامات خود دهد و کمیته فتی شهرستان طرح‌ها را به صورت کارشناسانه‌تر بررسی کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر حضور فعالانه شهرداران در جلسات کارگروه اشتغال افزود: حضور و همکاری شهرداران می‌تواند در روند انجام این طرح ها کمک‌کننده باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه روند اطلاع‌رسانی پرداخت تسهیلات خوداشتغالی در شهرستان رشت مطلوب نیست و این حوزه نیازمند تلاش ویژه است، خاطرنشان کرد: کارشناسان کمیته فنی باید با آسیب‌شناسی طرح‌ها از عدم موفقیت آنها جلوگیری کنند.

وی  با تبریک فرارسیدن حلول ماه‌رمضان، افزود: مدیران و کارکنان ادارات شهرستان‌رشت باید با بهره‌گیری از فضای معنوی این ماه مبارک خوشروتر با مردم برخورد کرده و با جدیت بیشتری انجام وظیفه کنند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.