اخبار مرتبط

فرماندار آستارا از موافقت با صدور مجوز فعالیت سه تشکل جدید مردم نهاد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در نخستین جلسه هیات نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در سال‌جاری بیان کرد: این موافقت در جلسه هیات نظارت برای سه تشکل جامعه خیرین آستارا، گروه خیریه سرور و سالار شهیدان و گروه فرهنگی، ورزشی نیک صادر شده که در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و خیریه فعالیت دارند.

 وی اضافه کرد: با صدور مجوز برای این سه تشکل در چند ماه اخیر تعداد مجوزهای صادر شده توسط هیات نظارت بر فعالیت‌های سازمان مردم نهاد به ۵ مجوز رسیده که برای اولین‌بار در تاریخ فعالیت‌های این فرمانداری اتفاق افتاده است.

 به گفته وی، این تشکل‌ها پس از صدور موافقت باید با تشکیل مجمع عمومیث و تعیین هیات‌مدیره و به ثبت رسیدن تشکل خود روند رسمی شدن فعالیت‌های خود را پیگیری کنند.

وی ضمن تاکید بر بهره مندی از ظرفیت های مردمی در پیشبرد اهداف اجتماعی و توسعه شهرستان خواستار فعالیت های رسمی فعالان اجتماعی در قالب سازمان‌های مردم نهاد شد.

 رنجکش ادامه داد: دولت تدبیر و امید اعتقاد به فعالیت تشکل های مردمی دارد و بر این اساس وزارت کشور بر اساس مسئولیت ذاتی خود تلاش می کند تا در چهارچوب مقررات از این نهادهای مردمی حمایت کند ودر سطح استانداری ها و فرمانداری ها نیز این حمایت‌ها ادامه دارد.

 وی گفت:  آموزش سازمان‌های مردم نهاد و کمک به توانمندسازی آنها از دیگر برنامه‌هایی است که فرمانداری آستارا در سال جاری در دست اجرا دارد.

 فرماندار آستارا همچنین یادآور شد: پنج تشکل دیگر نیز پرونده آنها برای صدور مجوز در دست بررسی است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.