اخبار مرتبط

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: با تامین کالای اساسی، دغدغه ای برای توزیع و تنظیم بازار گیلان نداریم.

به گزارش ایلنا از رشت، کارگروه تنظیم بازار استان برای اولین بار با دبیری سازمان صنعت معدن تجارت استان گیلان در محل استانداری با حضور استاندار و سایر مدیران اعضای مرتبط با هدف کنترل کنترل و تنظیم بازار تشکیل شد.

فرهاد دلق‌پوش، هدف از تشکیل کارگروه تنظیم بازار را ایجاد آرامش در بازار، تامین و توزیع کالاهای اساسی با عنایت به نزدیک‌شدن به ماه مبارک رمضان دانست و گفت: در این راستا طرح ضیافت ماه مبارک رمضان از طریق برگزاری نمایشگاه ضیافت از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۸ اردیبهشت با برپایی ۸۲ غرفه در نمایشگاه بین المللی شهرستان رشت شروع شده و نمایشگاه‌های مشابه در در شهرستان‌های مختلف استان برگزار خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: برای تنظیم اقلام مصرفی در ماه مبارک نظیر زولبیا و بامیه و حلیم نرخ‌های مصوب تعیین می‌شود و دغدغه‌ای برای تامین اقلام پرمصرف این ماه برای مردم وجود ندارد.

متولی تنظیم بازار استان اظهار داشت: جهاد کشاورزی مسئولیت تهیه اقلام و کالاهای اساسی را به عهده دارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز نسبت به هماهنگی مباشر و توزیع اقلام به صورت گسترده با نظارت دقیق در گیلان اقدام خواهد کرد.

 مصطفی سالاری در این جلسه بر تامین و توزیع بهنگام کالاهای اساسی مردم تاکید و اظهار داشت: اقلام لازم برای گذراندن ایام مبارک ماه رمضان توسط دولت تامین شده و در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی با تاکید بر لزوم کنترل کیفیت و قیمت اقلام مصرفی در این ایام، کمیسیون تنظیم بازار شهرستان‌ها در  سراسر استان را تنها مرجع ذی صلاح در این امر قلمداد کرد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه ضرورت دارد گشت‌های نظارتی توسط اداره تعزیرات حکومتی فعال شوند، خاطرنشان کرد: رسیدگی به تخلفات آنی صورت گیرد تا اثربخشی بیش‌تری داشته باشد.

 سالاری با اشاره به اهمیت ایجاد شرایطی آرام و‌ مطمئن برای مردم در ایام ماه رمضان گفت: مردم انتظار به حق دارند و باید در این خصوص درست عمل کنیم.

گفتنی است، تنظیم بازار استان پیش از بر عهده سازمان جهاد کشاورزی بوده که سال جدید به سازمان صنعت معدن تجارت استان ها واگذار  شده است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.