اخبار مرتبط

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت عملگرایی و پرهیز از شعارزدگی تنها راه جلب رضایت شهروندان دانست.

به گزارش ایلنا از رشت، سی و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای‌شهر با دستور ارائه گزارش معاونت خدمات‌شهری شهرداری‌رشت درباره شناسایی زمین‌های مناسب برای اسکان موقت گردشگران،آماده سازی پل خشتی چمارسرا با هماهنگی اداره میراث فرهنگی، طرح بازسازی باغ سالار مشکات و طرح ایجاد مرکز آموزش ایمنی نونهالان کشور، ارائه و بررسی ویژه برنامه‌های فرهنگی شهر رشت در ماه مبارک رمضان در تالار شورا برگزار شد.

رییس کمیسیون‌فرهنگی اجتماعی شورای‌شهر رشت با اشاره به روز زبان فارسی و تجلیل از جایگاه حکیم فردوسی به‌عنوان خورشید تابان ادبیات فارسی، خواستار حفظ و اشاعه این میراث باارزش برای نسل‌های آتی شد.

عضو شورای پنجم اظهار داشت: ارتباط بیشتر مدیران شهرداری با اعضای شورا و ارائه گزارش مرتب از عملکرد مجموعه شهرداری به نمایندگان مردم در شورای‌شهر باعث اشراف بهتر اعضای پارلمان شهری از پیشرفت و انجام امور خواهد شد.

رییس کمیسیون فرهنگی ادامه داد عملگرایی و پرهیز از شعارزدگی تنها راه جلب رضایت شهروندان است و مدیران شهری باید در این راستا گام‌هایی استوار بردارند.

عاقل‌منش با تاکید بر اینکه مصوبات شورا برای شخص شهردار و مدیران شهرداری لازم الاجرا محسوب میشود خواستار پیگیری بیشتر مدیران در انجام این مصوبات که بر پایه نیاز مردم تصویب می‌شود شد.

وی افزود: با توجه به جلسه مشترکی که با نهادهای مختلف از قبیل تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد و اوقاف درباره برگزاری مراسم متناسب با ماه رمضان در روزهای اخیر برگزار شد خواستار ارائه گزارش در مورد برنامه‌های مدون در این باره شد.

معاون خدمات شهری شهرداری با بیان اینکه بررسی مطالعات فرادستی منجر به شناسایی زمین هایی از قبیل پارک جنگلی سراوان، پارک ۴۰۰ هکتاری لاکان، زمین‌های شرکت سپیدرود و بخشی از زمین‌های متعلق به اداره کل راه و شهرسازی شد که رایزنی‌های برای کسب اختیار این اراضی به مرحله نهایی رسیده و در نهایت تا یک ماه آینده در این موارد به جمع بندی نهایی خواهیم رسید از اجرای ایجاد کمپین‌های اسکان موقت واسکان اضطراری در این اراضی در نیمه اول تیرماه خبرداد.

مقصودی افزود: با توجه به آب و هوای مرطوب رشت نگهداری بسیاری از ابنیه‌های تاریخی با مشکل مواجه است توجه ویژه و به موقع به این حوزه را تنها راه احیای این میراث گرانبها دانست.

وی با بیان اینکه در زمینه پل خشتی چمارسرا هماهنگی های لازم با میراث فرهنگی انجام شده و شهرداری منتظر طرح نهایی این سازمان است از آمادگی کامل معاونت خدمات‌شهری شهرداری رشت برای شروع عملیات ترمیم و احیای این ابنیه متعلق به دوره قاجار خبرداد.

مقصودی با اشاره به باغ سالار مشکات به‌عنوان معدود یخچال های طبیفی قابل احیای کشور که می‌تواند در کنار پل خشتی چمارسرا در قالب یک پکیج گردشگری تعرفه شود از مراحل طراحی این یخچال توسط کارشناسان مجرب میراث فرهنگی خبرداد.

معاون خدمات‌شهری شهرداری رشت با ذکر اینکه رشت در زمینه آموزش نونهالان در زمینه ایمنی آتش‌نشانی در کشور پیش‌گام است از اختصاص فضایی مناسب در ایستگاه ۱۳ آتش‌نشانی رشت برای آموزش پایه به مهدهای کودک در این زمینه خبر داد.

در ادامه مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری‌رشت با بیان اینکه شهرداری با مشارکت نهادهایی از قبیل اوقاف و تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان ۶۳ برنامه مناسبتی در پنج محور مسجد، خانواده، سلامت، ورزش و اجتماع تدارک دیده است از برگزاری یک جشن باشکوه در سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) در پیاده راه فرهنگی خبرداد.

حسنی برگزاری تعزیه، تئاتر، پخش افطاری، مسابقات سفره‌آرایی مختص سفره سحری و افطاری، پخش ۵ فیلم سینمایی در پیاده راه فرهنگی و برنامه‌ها و مسابقات ورزشی را جزو برنامه‌های شهرداری در ماه رمضان دانست.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.