اخبار مرتبط

حبیب جهانساز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گل گاو زبان هم اکنون در ارتفاعات شهرستان رودسر بویژه منطقه اشکورات در شرق گیلان در حال برداشت است و در شهرستان های غرب گیلان نیز مانند آستارا برداشت آن آغاز شده است که تا تیر ماه طول می کشد .
وی ارزش اقتصادی گل گاوزبان در سال جاری را 390میلیارد ریال برآورد و تصریح کرد : با استقبالی که از تولید گل گاو زبان در گیلان بعمل آمده انتظار می رود این محصول حدود 90تن بیشتر از سال گذشته تولید و برداشت شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان رودسر با داشتن 470هکتار اراضی زیر کشت گل گاو زبان بیشترین سهم تولید گل گاو زبان در سطح کشور را دارد که بخشی از تولیدات گیلان علاوه دیگر استان های کشور به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.
جهانساز تصریح کرد: کشت گل گاو زبان هر سال از نیمه بهمن ماه آغاز می شود و برداشت آن نیز از نیمه اردیبهشت ماه تا تیر ماه ادامه می یابد.
معاون تولیدات سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت:شش هزار و 500بهره بردار در استان گیلان در کار برداشت گل گاو زبان فعالیت دارند.
وی یادآورشد: سال 96 بذر با قیمت یارانه ای از سوی جهادکشاورزی استان گیلان برای کشت در 70هکتار زمین دراختیار تولید کنندگان گل گاو زبان قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: به منظور حمایت از تولید کنندگان گل گاو زبان تعاونی گل گاوزبان تشکیل و برای کمک به خرید و بسته بندی آن دو دستگاه بسته بندی خریداری و در شرق گیلان مستقر شده است و این تعاونی نقش مهمی در بسته بندی و فروش محصول کشاورزان دارد.
گل گاو زبان گیاهی کاملا دارویی است که از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود و دمنوش آن دارای طبیعت گرم و اثر نشاط‌آور، مقوی تمام بدن و آرامش‌بخش است.
گل گاوزبان یک گیاه علفی به طول 40تا 70سانتی ‌متر است.
6029 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.