اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین های ویژه سالروز مبعث سیدالمرسلین حضرت محمد (ص) شب گذشته با حضور پرشور مردم در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص گیلان برگزار شد و امروز (شنبه) نیز در سالروز مبعث آن حضرت این اماکن میزبان دوستداران و عاشقان رسول خداست.
سخنرانی در رابطه با بعثت پیامبر اسلام (ص) با هدف اشاعه فرهنگ ناب محمدی و مولودی خوانی از جمله برنامه ها در جشن های ویژه مبعث پیامبر بزرگوار اسلام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تبریک سالروز مبعث خاتم النبیین و با اشاره به حضور پرشور مردم در جشن های این عید سعید به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جشن های این روز شب گذشته با حضور دوستداران رسول خدا در امام زادگان شاخص استان برگزار شد و امروز نیز شاهد حضور پرشور مردم برای شرکت در جشن های عید مبعث هستیم.
حجت الاسلام ستار علیزاده با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های مختلف فرهنگی در امام زادگان و بقاع متبرکه شاخص گیلان خاطرنشان کرد: آشنایی نسل جوان با سیره پیامبر گرامی اسلام از اهداف برگزاری این جشن ها در اماکن متبرکه است.
وی با تشریح فضایل اخلاقی پیامبر اکرم افزود: مهربانی، سخاوت و شکیبایی از جمله ویژگی های بارز آن حضرت بود بنابراین رسول اکرم (ص) از بهترین الگوی اخلاقی برای مسلمانان است.
پیامبر اسلام در سن 40 سالگی، در روز 27 ماه رجب سال 40 عام الفیل، در غار حرا، از سوی خداوند متعال و توسط فرشته وحی با ندای اقراء باسم ربک الذی خلق ... به پیامبری جهانیان برگزیده شد.
امروز بیست و پنجم فروردین مصاف با بیست و هفتم رجب سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) است.
استان گیلان بیش از 900 بقعه متبرکه دارد.
7286/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.