اخبار مرتبط

فرماندار انزلی با بیان اینکه ما در قبال مردم مسئولیم گفت: این نظام و هرآنچه در آن است متعلق به مردم است و ما خدمتگذار مردم هستیم.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، میرشمس مومنی زاده فرماندار بندر انزلی به اهمیت و نقش امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح امور اشاره کرد و گفت: در یک تقسیم بندی کلی امر به معروف و نهی از منکر را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد . اول مسولیت فردی و دوم اجتماعی .

فرماندار انزلی، ارائه خدمات عمومی به مردم را مهمترین  معروف برای کارکنان دانست و افزود : مردم ما از بحران ها و پیچ و خم‌های زیادی عبور کرده‌اند و هزینه‌های سنگین مادی و معنوی را برای ثبات نظام متحمل شده و اکنون این اقتدار را مدیون خون شهداء و دلسوختگی خانواده‌های آنان هستیم. مردم با این همه سرمایه گذاری ، به ما بعنوان کارگزاران دولتی و حکومتی برای ارائه خدمت، چشم امید دوخته‌اند و اولین معروف برای یک مدیر یا کارشناس این است که وظایف خود نسبت به مردم را بخوبی بشناسد و بخوبی به آن عمل کند.

مومنی زاده به تاثیر عملکرد متعهدانه و دلسوزانه بر ارتقاء رضایتمندی مردم  اشاره کرد و گفت: در کنار همکارانی که با اعتقاد و تعهد ، به وظایف خود  عمل می‌کنند، هستند معدود کسانی که احساس تعهد و مسئولیت لازم را ندارند و این خود مصداق منکر است و باید اصلاح شود زیرا در نظام جمهوری اسلامی، باید کارگزاران درقبال مردم مسئول و پاسخگو باشند .

وی افزود : این نظام و هرآنچه در آن است متعلق به مردم است و ما خدمتگذار مردم هستیم . ما در قبال مردم مسئولیم و با این نگاه که مردم ارباب ما هستند و یک ارباب به ما مراجعه کرده باید ضمن تکریم به امور آنها رسیدگی مشکل آنان را مرتفع و یا پاسخ اقناعی به آنها بدهیم .

فرماندار بندر انزلی افزود: امر به معروف و نهی از منکر فراتر از یک توصیه ارشاد و راهنمایی بلکه یک وظیفه و تکلیف است .

فرماندار بندر انزلی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: این مشکلات ممکن است آستانه تحمل مردم را پایین بیاورد اما خدمتگذاران مردم  باید با محبت و خوشرویی و حوصله ، محدودیت ها را برای ارباب رجوع توضیح دهند تا آنان نه با نفرت و خشم بلکه با کمال رضایتمندی از اداره خارج شوند.

وی به نقش شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی ازمنکر عمل بسیار ارزشمندی است که جامعه را از بدی و زشتی دور و به خوبی، نیکی و زیبایی نزدیک می‌کند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.