اخبار مرتبط

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری گیلان از دسترسی آسان شهروندان به پاسخ استعلامات بین دستگاهی با اجرای صحیح پروژه سیماک خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری گیلان  با بیان اینکه پروژه‌های G_NAF و سیماک از پروژه‌های زیر ساختی در حوزه دولت الکترونیک و همچنین از پروژه‌های ممتاز در بحث اقتصاد مقاومتی است، بر اهمیت و جایگاه پروژه‌های مذکور تاکید کرد.

حجت شعبان‌پور انجام و بهره‌برداری به موقع بر اساس طرح زمان‌بندی را ضروری خواند و با اعلام این مطلب که مسئولیت اجرای طرح در ادارات مستقیما با مدیران دستگاه‌های اجرایی است،رفع موانع احتمالی را از الزامات عملیاتی‌شدن طرح های پیش رو دانستند.

این مسئول اذعان داشت: طرح نشانی استاندارد مکان محور ، با هدف ایجاد و نگهداری یک پایگاه اطلاعاتی و راهنمای رسمی و آدرس ها در کشور است و زیر ساختی برای حرکت به سمت شهر هوشمند محسوب می شود.

شعبان پور با بیان اینکه دسترسی به نشانی منحصر بفرد ، استاندارد و مکان مرجع از جمله نیازمندی های اصلی جوامع امروز به ویژه سازمان های ارائه دهنده خدمات شهری است، اجرای پروژه‌های مذکور را گامی در مسیر تحقق این امر و تکریم ارباب رجوع خواند و افزود: با اجرای موفق این طرح نیازی برای مراجعه روستاییان به شهرها برای دریافت پاسخ استعلام‌ها نخواهند بود و در پی کاهش مراجعات حضوری، حجم ترافیک  کمتر شده و صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش آلودگی هوا محقق می شود.

 به منظور اجرای هرچه بهتر پروژه‌های مذکور چند کارگاه آموزشی در سطح استان گیلان برگزار شده که در این دوره‌های آموزشی بیش از450نفر شرکت داشته‌اند.

سیماک یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است که به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و به عنوان پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.