اخبار مرتبط

شهردار رشت در دیدار با سرپرست کمیته امداد گیلان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با کمیته امداد گفت: شهرداری در راستای اشتغال زایی با موضوع گردشگری بر اساس نیازهای کمیته امداد مشارکت می کند.

به گزارش ایلنا از رشت، شهردار رشت در دیدار با سرپرست کمیته امداد گیلان با اشاره به مشکلات مربوط به حوزه اشتغال و حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: این نهاد با موضوعی درگیر است که با فراز و نشیب‌های اقتصادی کشور، پررنگ و کمرنگ می شود.

مسعود نصرتی با بیان اینکه کمک های فعلی به نیازمندان کمیته امداد تمام کشور در پایین ترین سطح قرار دارد خاطر نشان کرد : وضعیت اقتصادی و تورم موجب بروز مشکلات بیشتری در میان این قشر از افراد جامعه می شود.

شهردار کلانشهر رشت با اشاره به قابلیت گردشگر پذیری این شهر گفت: مرکز گیلان توانایی و قابلیت اشتغالزایی از راه جذب گردشگر را دارا است.

نصرتی گفت : شایسته نیست در استانی که در جذب گردشگر مقام نخست را دارد، شاهد حضور نیازمند باشیم.

وی با تاکید بر رونق اشتغال افزود: کمک شهرداری به کمیته امداد تنها آرام بخش بوده و لازم است که بر مساله اشتغالزایی توجه شود.

این مسئول با بیان اینکه تولید اشتغال خلاقانه در سطح کشور از دست رفته است ادامه داد : شهرداری رشت برخود رسالت می داند تا در امر اشتغالزایی از راه جذب گردشگر ورود کند.

شهردار رشت گفت : هرچند شهرداری متولی ایجاد اشتغال نیست اما بی شک تاثیر گذار است و در راستای اشتغال زایی با موضوع گردشگری بر اساس نیازهای کمیته امداد مشارکت می کند.

سرپرست کمیته امداد گیلان نیز در این دیدار از رویکردهای فعلی این اداره کل در شیوه های نوین استفاده از فضای شهری خبر داد و اظهار کرد : تلاش داریم تا فصا و مبلمان شهری را ازحالت فعلی خارج کنیم و شهرداری رشت باید در این راستا کمک کند.‌

علیرضا محمدی گفت : باید بتوانیم مانند بسیاری از شهرهای بزرگ کشور از آخرین اقدامات الکترونیکی برای بافت موجود در رشت بهره برداری کنیم.

وی همچنین پیرامون اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد نیز خاطر نشان کرد: این نهاد در صورت در اختیار گرفتن فضایی همچون زمین، در جهت اشتغال افراد تحت پوشش اقدام می کند.

سرپرست کمیته امداد گیلان، با اشاره به حضور نزدیک به ۸ هزار زن سرپرست خانوار، ۵ هزار کودک بی سرپرست، ۷ هزار بد سرپرست و ۲۴ هزار حامی در استان گفت: ماده ای در رشت تصویب و طی آن مقرر شد مشکلات به جای شورای شهر به کمیته امداد ارجاع و فقط از شورا کمک گرفته شود.

وی گفت : هرچند که رسالت شهرداری ایجاد اشتغال نیست اما مشارکت مدیریت شهری می تواند بسیار موثر باشد زیرا ساماندهی این افراد موجب ساماندهی شهر نیز می شود. انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.