اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان تالش به ایرنا در این مسابقات که در سطح B و در رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار شد؛ حنانه یونس نژاد دانش آموز سال دهم مدرسه دخترانه آزادی مقام دوم و علیرضا نجفی دانش آموز سال یازدهم مدرسه شهید بهشتی لیسار تالش مقام سوم را کسب کردند.
این مسابقات از دهم تا نوزدهم ماه مارس 2018 در استان ناخون راتچاسیما‏ تایلند برگزار شد و شش ورزشکار از استان گیلان در آن شرکت کرده بودند.
موی تای یا بوکس تایلندی به معنی مشت زدن است و یکی از سبک های آزاد ورزش رزمی به شمار می رود و مبارزات آن به صورت برخورد کامل و در رینگ اجرا می‌ شود. تکنیک‌ های مشت در موی تای به بوکس غربی شباهت زیادی دارد و فنون گلاویزی، این رشته را به رشته های کیک بوکسینگ و ساندا شبیه کرده است.
چهار هزار و 600 ورزشکار از جمله یک هزار و 125 زن در تالش به فعالیت ورزشی مشغول هستند. این شهرستان با 200 هزار نفر جمعیت و 32 هزار دانش آموز در غرب استان گیلان قرار دارد.

** 45 هزار مسافر نوروزی از مناطق گردشگری تالش استفاده کردند
فرماندار تالش گفت: گردشگاه ها و طرح های ساحلی این شهرستان قابلیت های زیادی دارند و در تعطیلات نوروز، 45 هزار مسافر با استقرار چادر از مناطق گردشگری استفاده کردند.
سید عیسی مهدوی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: شهرت جاذبه های گردشگری تالش فراگیر شده و در تعطیلات نوروز، حدود یک میلیون گردشگر با 360 هزار دستگاه وسیله نقلیه از محورهای آستارا، رشت و انزلی به تالش وارد شدند.
وی اظهار کرد: از مجموع مهمانان وارد شده، 2 هزار نفر از امکانات هتل ها و مسافرخانه های این شهرستان استفاده کردند.
وی ادامه داد: هفت هزار و 930 گردشگر نیز در مدارس تالش اسکان یافته بودند و از همه امکانات و ظرفیت های موجود شهرستان، برای استقبال و اسکان گردشگران استفاده شده است.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت و هفت طرح ساحلی در حاشیه دریای خزر و جاذبه های گردشگری، طبیعی و تاریخی متعدد در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
7106 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.