• کدخبر: 878114
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام خزر با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان ، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ، مدیران و معاونین سازمان ، اعضای شورای شهر رشت ، مدیرعامل پست‌بانک گیلان و ورزشکاران, پیشکسوتان و روسای هیات های ورزشی استان در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی این منطقه برگزار و همایون توفیقی شطرنج‌باز گیلانی و شگفتی‌ساز این دوره از رقابت‌ها به‌عنوان قهرمان و نفر اول جدول اساتید معرفی شد.

بنابراین گزارش در این رقابت‌ها و در گروه اساتید ، همایون توفیقی از گیلان قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد و ویتالی برنادسکی از اوکراین و سید خلیل موسوی از گیلان به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

همچنین در همین گروه نوئه توتیسانی از گرجستان، سرگئی ولکوف از روسیه، وادین مالاخاتکو از بلژیک، امیررضا پور رمضانعلی و پوریا درینیی به ترتیب مقام‌های چهارم تا هشتم را از آن خود کردند.

در جدولB رقابت‌ها مهیار درودیان از تهران با 7 و نیم امتیاز اول ، محمدرضا عابدی از قزوین با 7 امتیاز دوم و سید بهرنگ کبودی از تهران با 7 امتیاز و پوئن شکنی کمتر سوم شد.

در جدول C امیر مسعود خوانساری از تهران با 9 و نیم امتیاز اول ، سید سجاد میرباقری با 9 امتیاز و سید علیرضا حسینی با 8 و نیم امتیاز هر دو از گیلان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم ایستادند.

در جدول بانوان ، پرنیان قمی با 7 و نیم امتیاز و ساناز اسماعیلی با 7 امتیاز هر دو از گیلان به ترتیب اول و دوم شدند ، تارا اصغر پور ماسوله از تهران هم با 6 و نیم امتیاز سوم شد.

در جدول نوجوانان رده زیر 14 سال سحر معصومی ، آرمین رحمت پور و پارسا جعفری هر سه از گیلان اول تا سوم شدند در جدول نوجوانان رده زیر 12 سال حسین فخار از گیلان ، ماردین رستمی از کردستان و داوود عقیلی مفرد از همدان به ترتیب اول تا سوم شدند.

مجید فاتحی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم اختتامیه این رقابت‌ها ضمن تشریح فعالیت‌های ورزشی سازمان متبوع خود بیان کرد : یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان منطقه آزاد انزلی حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای ، میزبانی از مسابقات مختلف در سطح ملی و بین‌المللی و توسعه زیرساخت‌های ورزشی بوده و در سال جاری میزبانی 86 رویداد ورزشی را به عهده داشته‌ایم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : در سال آینده میزبان مسابقات چهارجانبه جهانی فوتبال ساحلی به میزبانی منطقه آزاد انزلی خواهیم بود و معتقدیم سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش موجب کشف استعدادهای ورزشی منطقه و استان و افزایش نشاط اجتماعی و امید به زندگی در جامعه و توسعه توریسم ورزشی در منطقه خواهد شد.

در ادامه مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز با تقدیر از سازمان منطقه آزاد انزلی به جهت میزبانی شانزدهمین دوره از رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام خزر بیان کرد : این دوره از مسابقات در سطح بالا و کیفیت فنی استاندارد برگزار شد و گیلان در حوزه ورزش قهرمانی جزو استان‌های ممتاز ارزیابی‌شده و این امر به دلیل میزبانی‌های خیلی خوبی سازمان منطقه آزاد انزلی از رقابت‌های ملی و بین‌المللی در سال‌های اخیر است که جای تشکر و قدردانی دارد.

بنابراین گزارش در این رقابت‌ها 800 شطرنج‌باز از 26 کشور در 11 دور و به روش سوئیسی باهم رقابت کردند و 30 داور بین‌المللی نیز مسئولیت قضاوت این رقابت‌ها را به عهده داشتند.

 

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 878114
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.