اخبار مرتبط

بهرام پورضرب روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: نظارت ها از امروز تشدید شده است و در صورت مشاهده گوشت فاسد و غیربهداشتی، به جمع آوری و امحاء آن اقدام می شود.
وی اظهار کرد: حیوانات حلال گوشت باید با رعایت نکات بهداشتی و شرعی، ذبح شوند و باید برای جلوگیری از انتقال برخی بیماری های مشترک انسان و دام، در ذبح دام از دستکش مناسب استفاده شود.
وی بیان کرد: در روز عید قربان تیم ثابت شبکه دامپزشکی در اداره مستقر خواهد بود و مردم در آن روز در صورت مشاهده هرگونه بیماری انگلی در کبد، ریه و دستگاه گوارشی دام قربانی با شماره تلفن 01344837695 تماس گرفته و از راهنمایی تلفنی یا حضوری عوامل شبکه دامپزشکی بهره مند شوند.
پورضرب ادامه داد: بیماری های تب مالت و تب کنگو از خطرناکترین و شایع ترین بیماری های مشترک انسان و دام است و باید برای جلوگیری از آن از مصرف بلافاصله گوشت دام ذبح شده پرهیز و حداقل 24 ساعت در یخچال و دمای بین صفر تا چهار درجه سانتی گراد نگهداری شود تا میکروب های احتمالی از بین رود.
دامداران در شهرستان آستارا، 18 هزار راس گاو و گوساله و 16 هزار راس گوسفند و بز را نگهداری می کنند.

**صادرات 17 تن پنیر خامه ای از آستارا به روسیه
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات 17 تن پنیر خامه ای از شهرستان آمل با مجوز اداره کل دامپزشکی استان مازندران و با نظارت شبکه دامپزشکی آستارا از گمرک این شهرستان به روسیه خبر داد.
پورضرب گفت: ارزش این محموله 34 هزار دلار بود و شبکه دامپزشکی آستارا بر محموله های صادراتی حوزه خود، نظارت کامل اعمال می کند.
وی افزود: پیش از این 165 تن پنیر خامه ای در سال 96 از مرز آستارا به روسیه صادر شده است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، امور مسافری، مرجوعی و امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.