اخبار مرتبط

عباس فلاحتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، یکی از ابعاد مهم توانمندسازی خانواده‌ها را تامین مسکن مناسب برای آنها دانست و افزود: بر همین اساس، زنان سرپرست خانوار و ایتام در اولویت تامین مسکن قرار دارند.
وی تصریح کرد: امسال 817 واحد مسکن مددجویان با هزینه 224 میلیارد و 706 میلیون ریال در هفته دولت افتتاح و به مددجویان کمیته امداد در سراسر استان واگذار شد .
وی اضافه کرد: از تعداد واحدهای افتتاح شده ، 662 واحد روستایی و 155 واحد نیز برای مددجویان شهری احداث و یا در قالب مسکن مهر خریداری شده است که هریک از این واحدهای مسکونی افزون بر41 متر مربع زیربنا دارند.
فلاحتی یادآورشد : امسال همزمان با دهه‌ کرامت ساخت 500 واحد مسکن و تعمیر و بازسازی یکهزار و 500 واحد برای مددجویان تحت حمایت با اعتبار 130 میلیارد ریال در بخش دیلمان آغاز شد که در تلاش هستیم ساخت این واحدهای مسکونی در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسد.
مدیر مسکن ، ساختمان و امور مهندسی کمیته امدادگیلان با بیان اینکه طی دوسال گذشته سه هزار واحد مسکونی برای مددجویان گیلانی ساخته شده است ، اظهار کرد: تعدادی از واحدهای مسکونی که طی سال های گذشته برای مددجویان احداث شده بود ، مشکلاتی در بازپرداخت وام داشتند ، که تخصیص اعتبار 80 میلیارد ریالی از سوی دولت فرصتی را برای باز پرداخت معوقات این مددجویان فراهم کرد .
فلاحتی به واگذاری زمین برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد توسط خیران در مناطق روستایی نیز اشاره و بیان کرد: هم اکنون حدود پنج هزار خانوار مددجو در گیلان فاقد مسکن هستند که برای تامین مسکن مددجویان در شهرها از طریق خرید مسکن مهر اقدام می شود اما در این بخش هم نیازمند کمک های خیران و نیکوکاران هستیم.
وی کمک به خرید مسکن، ساخت و سازهای مسکن شهری، روستایی، بهسازی، بازسازی مسکن مددجویان را از جمله اقدامات کمیته امداد در حوزه مسکن عنوان و تصریح کرد: براساس مصوبه مجلس، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی و هزینه‌های انشعاب آب و فاضلاب، برق و گاز برای یک‌ بار و برای یک واحد مسکونی معاف هستند.
106 هزار خانوار در گیلان تحت پوشش کمیته امداد هستند.
خبرنگار: مریم سلیمانی**انتشار دهنده: بابایی
7296 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.