اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم گرامیداشت شهدای والامقام دولت، شهیدان رجایی و باهنر و یادبود شهید محمد نصیب بخشنده (تنها شهردار شهید استان گیلان) بعنوان روز شهرستان عصر چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در مصلی امام خامنه ای رضوانشهر برگزار شد.
در این آئین حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی مشاور استاندار و مسئول ستاد اقامه نماز استان گیلان، با اشاره به اینکه افکار و اندیشه شهیدان باهنر و رجایی در عمل تداعی شد، گفت: سبک ساده زیستی زندگی، ولایت مداری و مدیریت جهادی آنان الگو و اسوه است و امروز ما مسئولان و دست اندرکاران کشور باید این گونه رفتارها و افکار شایسته آنان را عملی کنیم.
وی با بیان اینکه زمان کوتاه دولت شهیدان رجایی و باهنر الگو شده، گفت: اگر امروز دولت هایی که چهار تا هشت سال عمر می کنند، الگو نشوند، خیانت به ملت است.
شهرستان رضوانشهر 137 شهید والامقام، پنج شهید گمنام، 350 نفر جانباز و 32 نفر آزاده به میهن، انقلاب و ارزشهای اسلامی هدیه داده است.

** افتتاح و بهره برداری از 2 پل ارتباطی روستایی شهرستان رضوانشهر
همزمان با آخرین روز هفته دولت و با حضور جمعی از مردم و مسئولان شهرستان 2 پل ارتباطی روستایی به صورت متمرکز در روستای نوکنده بخش پره سر رضوانشهر به بهره برداری رسید.
فرماندار رضوانشهر در آئین افتتاح از این پروژه گفت: برای احداث این 2 دهنه پل از محل اعتبارات استانی مبلغ 2 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده است.
عسگر حسنی پور ضمن تشکر از شرکت تعاونی دهیاران بخش پره سر افزود: پل روستای نوکنده کوچک با حدود 30 متر طول، طی 8 ماه به بهره برداری رسید و سرعت عمل در کنار رعایت موضوعات فنی بسیار قابل تحسین است.
فرماندار رضوانشهر بیان کرد: با افتتاح این پل، راه ارتباطی چندین روستا با مرکز بخش پره سر و محور تردد در جاده ساحلی برای مردم و گردشگران باز شد.

** افتتاح و بهره برداری از 20 طرح تولیدی و اشتغال زایی در رضوانشهر
همزمان با هفته دولت، 20 طرح تولیدی و اشتغال زایی به صورت متمرکز در روستای میانرود رضوانشهر مورد بهره برداری قرار گرفت که یکی از این پروژه ها ، استخر پرورش ماهی قزل آلای سردآبی به ظرفیت شش هزار قطعه بچه ماهی می باشد.
فرماندار رضوانشهر در آئین بهره برداری از این پروژه ها گفت: این طرح های تولیدی برای تقویت روحیه جوانان و تشویق آنان به سمت اشتغال زایی و کسب درآمد است که اهداف دولت تدبیر و امید در آن تبیین شده و دولتمردان در سطح کشور از این روند ارزشی و اقتصادی حمایت جدی می کنند.
عسگر حسنی پور افزود: برای این 20 طرح اشتغال زایی مبلغ سه میلیارد و 600 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و سایر منابع هزینه شده و زمینه اشتغال برای 36 نفر به صورت دائمی فراهم شده است.

** تأمین آب شرب روستای اله بخش محله در بخش مرکزی رضوانشهر
بمناسبت هفته دولت روستای اله بخش محله بخش مرکزی رضوانشهر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شد.
فرماندار رضوانشهر در آئین بهره برداری از این پروژه بیان داشت: جاهایی که شبکه نیاز به اصلاح دارد این تلاش باید به صورت مستمر ادامه یابد تا ما شاهد مشکلات فرسودگی لوله های آب آشامیدنی در شهرستان نباشیم.
عسگر حسنی پور افزود: جمعیت بهره مند از این پرژه آبرسانی 613 نفر، طول خط این پروژه 2 کیلومتر، شبکه توزیع نیز شش کیلومتر که مجموع اعتبارات هزینه شده این طرح، شش میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی می باشد.

** افتتاح 2 واحد مسکن مددجویی در بخش مرکزی شهرستان رضوانشهر
با توجه به هفته دولت، تعداد 2 واحد مسکن محرومان در روستای اله بخش محله بخش مرکزی رضوانشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.
عسگر حسنی پور فرماندار رضوانشهر در آئین بهره برداری این واحدهای مسکونی، از مجریان طرح و فرمانده سپاه ناحیه این شهرستان تقدیر و قدردانی کرد و گفت: راه اندازی این گونه پروژه ها موجب دلگرمی و تقویت روحیه مددجویان تحت پوشش خواهد بود.
برای این 2واحد مسکن مدد جویی، 400 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و سایر منابع هزینه شده است.
همچنین یک واحد مجتمع اقامتی و گردشگری در بخش پره سر شهرستان رضوانشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت. این طرح گردشگری در دو طبقه با اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال از اعتبارات بخش خصوصی راه اندازی و برای پنج نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7293 / 2007
خبرنگار: مهرعلی گواهی ** انتشاردهنده: کبیری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.