اخبار مرتبط

علی یزدانی روز دوشنبه در جریان آیین بهره برداری از یک واحد تولیدی فرآورده های لبنی در شهرک صنعتی سفیدرود رشت اظهار داشت :از این تعداد طرح 263 طرح تولیدی با سرمایه گذاری یکهزار و 800 میلیارد تومان داخل شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: همچنین در هفته دولت 180 طرح عمرانی با اعتبار 116 میلیارد تومان در در داخل شهرک های کشور به بهره برداری می رسند.
وی خاطرنشان کرد : با بهره برداری از این طرح ها ، برای 16 هزارنفر اشتغالزایی می شود که ایجاد اشتغال برای پنج هزار و 860 نفر از ان در داخل شهرک هاست.
یزدانی به تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز اشاره و بیان کرد: از حدود 959 شهرک و ناحیه مصوب ، واگذاری زمین در قالب حق انتفاع را در 794 شهرک و نواحی صنعتی را انجام می دهیم و مابقی آن یا مکان یابی نشده و یا در مرحله آماده سازی است .
وی واگذاری قراردادها را از نظر فضای سرمایه گذاری طی پنج ماه اول امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای افزایش 25 درصدی عنوان و تصریح کرد: افزایش انعقاد قراردادها نشان دهنده روند رو به رشد سرمایه گذاری در کشور است .
وی اذعان کرد : البته موانعی عمدتا در حوزه های بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی وجود دارد اما نگاه دولت تدبیر و امید و مجموعه نظام به کاهش کاستی هاست؛ امیدواریم در دولت دوازدهم با شدت بیشتری پیگیری شود.
به گزارش ایرنا، شش طرح صنعتی امروز با حضور علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گیلان در شهرستان های سیاهکل، رشت، شفت، تالش به بهره برداری می رسد. برای افتتاح این طرح ها حدود 400 میلیارد ریال هزینه شده و برای 230 نفر اشتغالزایی می شود.
واحد تولیدی فراورده های لبنی که امروز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی سپیدرود رشت به بهره برداری رسید دارای یکصد هزارتن ظرفیت سالانه است .
برای بهره برداری از این واحد تولیدی 42 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و با راه اندازی آن 43نفر بطور مستقیم مشغول به کار شدند.
گیلان دارای 36 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و 33 شهرک و ناحیه صنعتی بهره بردار است. دو هزار و 600 واحد صنعتی نیز در گیلان فعال است.
خبرنگار: مریم سلیمانی** انتشار دهنده: بابایی
7296 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.