اخبار مرتبط

فرماندار رشت در بازدید از کارخانه چای سپیدرود گفت: دستیابی به بازارهای خارجی از موفقیت‌های صنعت چای استان خواهد بود.

به گزارش ایلنا از رشت، فرماندار شهرستان رشت در بازدید از راه‌اندازی مجدد کارخانه چای بزرگ سپیدرود این شهرستان گفت: این کارخانه بزرگترین کارخانه چای دولتی از نظر ظرفیت تولید است که متاسفانه 15 سال تعطیل بوده است.

شفقی افزود: خوشحالیم امروز این کارخانه با همت تعاون روستایی, اتحادیه چای استان باردیگر راه اندازی شد.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه  این کارخانه در سال 75 تن ظرفیت تولید دارد، خاطرنشان کرد: روزانه 5 تن برگ سبز چای وارد این کارخانه می‌شود و توانسته است برای 50 نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد کند.

وی افزود:  وضعیت جاده روستای کلش طالشان که به این کارخانه منتهی میشود در حال حاضر نامناسب است و سعی بر این داریم تا در آینده نزدیک آسفالت آن را انجام دهیم تا مردم روستا و کسانی که در کارخانه مشغول هستند از این نعمت بهرمند شوند.

فرماندار رشت با بیان اینکه باید  حمایت از کارخانجات چای می‌توانیم بستر مناسبی در عرصه تولید و اشتعال ایجاد کنیم، یادآور شد: ایجاد بازارهای عرضه در کشورهای همسایه نشان دهنده این است که ما باید در عرصه تجارت خارجی مدیریت زنجیره ای داشته باشیم که متاسفانه شاهد مدیریت جزیره ای هستیم .

شفقی خاطرنشان کرد : از فرصتهای موجود در عرصه صنعت چای می توانیم از ظرفیتهای شهرهای گمرکی مانند استارا و انزلی بهرمند شویم .

وی افزود: زمانی می‌توانیم از فعالیت افتصادی صنعت چای بهرمند شویم که بتوانیم به بازارهای خارجی دست پیدا کنیم .

وی گفت : حمایت‌های داخلی دکتر نوبخت و استاندار گیلان از چای استان بسیار تاثیر گذار بوده است و اکنون همت کارخانه داران و کشاورزان را مطلبد تا محصولات خود را به شهرها و استانه و همچنین کشورهای دنیا صادر کنند.

وی افزود: تمام تلاش و همت خود را در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید به کار خواهد بست.

photo_2017-08-06_02-15-36

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.