اخبار مرتبط

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب گیلان از ممیزی داخلی آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب برای دریافت ISO/IEC17025 خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، مرتضی صانع دوست معاون بهره برداری آبفای گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت: باتوجه به هدف گذاری سال 1396 و تعهد شرکت مبنی بر لزوم استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد بین المللی ایزو ISO/IEC17025  در آزمایشگاه مرکزی، جهت مشاوره قراردادی با شرکت پیشگامان کیفیت پاسارگاد منعقد شد.

وی در ادامه افزود: ضمن بازدید گروه ارزیابی آزمایشگاه های آب و فاضلاب کشور از ساختمان جدید الاحداث آزمایشگاه مرکزی و برگزاری جلسه توجیهی برای مدیر و کارشناسان آزمایشگاه، وضعیت موجود آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

معاون بهره برداری آبفای گیلان برگزاری دوره آموزشی مبانی و مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 ‌و طراحی و استقرار سیستم شامل (تهیه و تدوین نظام‌نامه کیفیت، تهیه روش‌های اجرایی مدیریتی و فنی، تهیه و تدوین دستورالعمل‌های فنی و کالیبراسیون) را از دیگر اقدامات این حوزه در راستای استقرار ایزو عنوان کرد.

صانع‌دوست همچنین یادآورشد: دوره آموزشی کنترل کیفیت داخلی و خارجی با استفاده از نرم‌افزارهای  Minitab و Excel ، و آشنایی با مفهوم تخمین عدم‌قطعیت اندازه‌گیری، صحه‌گذاری روش‌های آزمون ، استقرار مستندات تدوین شده و نظارت بر اجرای مستندات در آزمایشگاه‌ نیز برگزار شد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.