اخبار مرتبط

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت هدف نشست «از مشروطه تا نهضت جنگل» را معرفی تاریخ ‌و افکار سیاسی و فرهنگی مردم گیلان به نسل امروز بیان کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، علیرضا حسنی با اشاره به اینکه در این نشست چگونگی اتصال جنبش مردمی مشروطه به نهضت مردمی جنگل به رهبری میرزا کوچک‌خان مورد توجه و تحلیل کارشناسان واقع شد، افزود: این نشست با هدف  معرفی تاریخ، ‌فرهنگ و افکار سیاسی و فرهنگی مردم گیلان به نسل امروز برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: پس از برگزاری این نشست از نمایشگاه اسناد مشروطه  گیلان در خانه میرزار کوچک خان رونمایی شد و این نمایشگاه از تاریخ ۱۴ الی ۱۹ مرداد ماه در خانه میرز با مشارکت اداره کل اسناد استان گیلان برای اولین بار برای بازدید علاقه مندان به تاریخ دایر است.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۲۹ سند متعلق به سال ۱۳۲۸ هجری قمری در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است گفت: این نمایشگاه در تاریخ های اعلام شده از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ و از ساعت ۱۷ الی ۲۱  دایر است.

علیرضا حسنی  با بیان اینکه  تعمیم حوادث تاریخی  گذشته به آینده از مهم ترین اهداف برگزاری چنین مراسم هایی است افزود: آشنایی نسل امروز  با واقعیت های تاریخی از مهم ترین دلایلی است که نیاز به برگزاری چنین برنامه های را دو چندان می کند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.