اخبار مرتبط

دو مورد حریق در سطح جنگل‌های دست کاشت حوزه شهرستان رشت توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری اطفا شد.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با توجه به گرمای شدید هوا و احتمال وقوع حریق در مناطق جنگلی تمامی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در آماده باش بسر می‌برند و این آمادگی موجب شد تا دو فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های دست کاشت سوزنی برگ در منطقه لاکان و سراوان رشت که به طور همزمان اتفاق افتاده بود در کوتاهترین زمان ممکن اطفا شود .

  حریق لاکان در منطقه جنگلی عزیز کیان با مساحتی حدود 2 هکتار پس از 6 ساعت جدال بی امان با آتش در ساعت 5 صبح خاموش شد و همچنین آتش سوزی منطقه سراوان که در عرصه جنگلی بالادستی روبروی پلیس راه رشت به تهران حادث شده بود و حدود 1000 متر مربع را در بر گرفته بود نیز با 3 ساعت تلاش نفسگیر حافظان انفال الهی در ساعات اولیه صبح امروز اطفا شد.

حضور به موقع ماموران باعث شد تا از گسترش آتش جلوگیری شود و ماموران توانستند ابتدا با مهار کردن حریق از وقوع یک فاجعه بزرگ و تخریب شدید پیشگیری کنند.

  حریق های مذکور از نوع سطحی بوده و خوشبختانه خسارت چندانی به عرصه وارد نیامده است و این درحالی است که عرصه‌های جنگلی دست کاشت که عمدتا از گونه های سوزنی برگ هستند و به واسطه ماده اسیدی تانن و رزینی که از خود ترشح می‌کنند مستعد آتش سوزی هستند و یک شعله کوچک امکان دارد مساحتی وسیع را دچار حریق و خسارت  گسترده کند.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با توجه به شرایط جوی وافزایش احتمال وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی از مردم فهیم و طبیعت دوست درخواست کرد در هنگام تردد و تفرج در نقاط جنگلی و مرتعی استان ضمن رعایت اصول ایمنی و پرهیز از افروختن آتش در صورت مشاهده هرگونه حریق و یا دود ناشی از آتش سوزی در مناطق جنگلی مراتب را با تلفن رایگان و شبانه روزی 1504 به یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اطلاع دهند . انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.