اخبار مرتبط

شاهرخ جعفری روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: صدور کالاهای دریافت کننده گواهینامه استاندارد نسبت به تیرماه سال قبل از نظر وزن، 61 درصد افزایش و از نظر ارزش اقتصادی 30 درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به این که اداره استاندارد این شهرستان در اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و وارداتی بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی، مجوز صادرات و واردات صادر می کند افزود: بیشتر این کالاهای صادراتی دریافت کننده گواهینامه استاندارد را انواع کشمش و خرما به وزن 108 تن و به ارزش چهار میلیارد و 380 میلیون ریال اعلام کرد.
جعفری یاداور شد: ماه گذشته تعداد 13 گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی برای کالاهای وارداتی نظیر انواع ورق های فولادی، خوراک دام، میلگرد و تخته ام دی اف به وزن 10 هزار و 702 تن و به ارزش 114 میلیارد و 482 میلیون ریال صادر شده بود.
وی با بیان اینکه تعداد گواهینامه های صادر شده برای کالاهای وارداتی طی تیر ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 35 درصد کاهش یافته است، افزود: واردات کالاهای دریافت کننده گواهینامه استاندارد در تیر ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از نظر وزن 63 درصد و از نظر ارزش اقتصادی 48 درصد افزایش داشته است.
وی تعداد اظهارنامه های ارائه شده برای تعیین ماهیت کالاهای صادراتی را در ماه قبل، هفت فقره برای 517 تن کالا و تعداد اظهارنامه های تعیین ماهیت کالاهای وارداتی را 37 فقره برای سه هزار و 586 تن کالا اعلام کرد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
خبرنگار: یوسف هدایتی **انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.