اخبار مرتبط

قربانعلی محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صدور پروانه شکار گراز ( خوک وحشی) برای اتباع خارجی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه بلامانع است.
وی گفت : بر اساس دستورالعمل ابلاغی، فصل شکار گراز برای اتباع خارجی تا دهم اسفندماه سال جاری تعیین شده و پروانه شکار گراز پس از ارائه درخواست از سوی موسسه های برگزار کننده تورهای شکار اتباع خارجی که صلاحیت آنها در این زمینه به تایید سازمان محیط زیست رسیده باشد، صادر می شود.
به گفته محمدپور، موسسه متقاضی قبل از دریافت پروانه شکار موظف است سپرده ای معادل 400 میلیون ریال برای شکار گراز برابر مقررات مربوطه ، تامین و اسناد آن را به اداره کل امور مالی سازمان تحویل دهد و رسید دریافت کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه شکارچی با هر پروانه، مجاز به شکار حداکثر پنج راس گراز است، تصریح کرد: در صورت موفقیت در شکار ، بهای حیوانات شکار شده طبق مصوبات شورای اقتصاد و شورایعالی حفاظت محیط زیست به صورت ارزی (دلار امریکا) از موسسه متقاضی اخذ خواهد شد.
محمدپور یادآور شد: مبلغ صدور پروانه صادره، پس از ارسال پروانه تکمیل شده از سوی اداره کل استان به اداره کل حفاظت و مدیریت شکار و صید، بر اساس تعرفه های موجود، محاسبه و به شرکت مربوطه ابلاغ تا به حساب ارزی سازمان واریز شود.
وی گفت: بابت هر روز همراهی محیط بان مبلغ 30 دلار نیز به عنوان دستمزد محیط بان راهنما از موسسه اخذ خواهد شد و تیراندازی و شکار بدون حضور محیط بان راهنما ، ممنوع است و همراهان شکارچی به هیچ عنوان اجازه تیراندازی و شکار ندارند و مدت اعتبار پروانه، پنج روز از تاریخ صدور و محدوده اعتبار پروانه فقط شکارگاه های آزاد استان صادرکننده پروانه است.
گراز یا خوک وحشی اورآسیا نوعی خوک است که نیای بیشتر خوک‌های اهلی به‌شمار می‌رود. این حیوان بومی بیشتر مناطق شمالی و مرکزی اروپا، نواحی مدیترانه ای از جمله کوه‌های اطلس در شمال آفریقا و بیشتر مناطق آسیاست.
گرازها تقریباً هر چیزی را که قابل خوردن باشد، می‌خورند و از نظر تنوع غذایی با انسان رقابت می‌کنند. در مناطق بیشه زار، باتلاقی و نیزارهای استان گیلان، این حیوان زیست کرده و مشاهده شده است.
خبرنگار: ابراهیمی **انتشاردهنده: کبیری
6070 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.